Najbardziej cieszą się uczniowie

26 grudnia 2007
Nowe wielofunkcyjne boisko otrzymali uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 im. Jana Kochanowskiego. W Radomiu jest to piersze boisko tego typu. Można tu uprawiać różne dyscypliny


Na uroczystości otwarcia zjawili się m.in: prezydent miasta Andrzej Kosztowniak, wiceprezydent Igor Marszałkiewicz, dyrekcja szkoły oraz uczniowie. Ci ostatni cieszyli się chyba najbardziej.

Boisko jest wielofunkcyjne, przeznaczone do gry w siatkówkę, piłkę nożną, koszykówkę, piłkę ręczną. Można tu także grać w tenisa. Powierzchnia pokryta jest poliuretanem, z czterech stron oświetlają go sztuczne lampy. Zamontowano również kamerę, a całość ogrodzono siatką - To boisko powstało przede wszystkim z myślą o naszych uczniach. Jest wielofunkcyjne, bo zależy nam żeby służyło sympatyków różnych sportów - podkreśla dyrektor szkoły Romuald Lis.

Uczniowie jako pierwsi mieli możliwość strzelić pierwszą bramkę. - Nareszcie! - krzyczeli zgodnie. W mgnieniu oka rozproszyli się po boisku, chwycili piłki i kopali. Mróz i wiatr nie stał im na przeszkodzie. - Uwielbiam sport, lekcje w-f na dobrym boisku będą szansą na rozwijanie tej pasji, jaką jest dla mnie piłka nożna - zapewnia Paweł Stobicki, uczeń "kochanowszczaka".

Cała inwestycja kosztowała 600 tys. zł, z czego 200 tys. zł przekazało miasto z pieniędzy pozyskanych z Ministerstwa Sportu. Reszta pochodziła z funduszy szkoły. Wykonawcą budowy była warszawska firma Panpro Sport.