Najpierw centrum handlowe i aqua park

18 stycznia 2007

Budowa Centrum Słonecznego rozpocznie się w październiku - zapowiada firma AIG/ Lincoln, wykonawca inwestycji. W pierwszej kolejności na terenie pomiędzy ul. Chrobrego, Struga i  Kelles-Krauza powstanie centrum handlowo-usługowe i aqua park. Tak ma wyglądać galeria hanlowaNa pierwszym spotkaniu z prezydentem Andrzejem Kosztowniakiem przedstawiciele firmy zaprezentowali koncepcję zagospodarowania terenu i poinformowali o zaawansowaniu projektu. – Jesteśmy w trakcie załatwiania formalności związanych z budową – wyjaśnia Mirosław Szydelski z zarządu AIG/Lincoln. – Uzgadniamy z urzędem sprawy pozwoleń, podłączeń mediów, rozwiązań komunikacyjnych. Prezydent zapoznał się z projektem

Jak podkreśla Szydelski, na razie nie ma zagrożeń związanych z harmonogramem prac. – Być może nawet wcześniej niż planowaliśmy rozpoczniemy realizację części mieszkaniowej – dodaje.

Firma wprowadza też zmiany do projektu, które zasugerowały władze miasta i sami radomianie. – Dotyczą one np. kolorystyki budynków – wyjaśnia M. Szydelski. – Zastosujemy bardziej stonowane barwy i więcej powierzchni oszklonych, tak by dodać obiektom lekkości.

Obiekty handlowe i aqua park mają być gotowe w 10 - 16 miesięcy od rozpoczęcia budowy, całość – w 2010r. Na Centrum Słoneczne złożą się bowiem także budynki mieszkalne i amfiteatr. Trzeba będzie też przebudować układ komunikacyjny, w tym "przerzucić" nad ul. Struga kładkę dla pieszych.