Napad z nożem w pociągu

21 listopada 2007
Pasażer pociągu ranny. Na młodego człowieka i jego kolegę napadła grupa agresywnych mężczyzn. Policja  zatrzymała ich pod dworcem PKP w Radomiu. Napastników zatrzymano pod dworcem

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 22. - Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w pociągu pośpiesznym relacji Kraków-Kołobrzeg doszło do rozboju z użyciem noża. Grupa osób weszła do przedziału jadącego pociągu i strasząc nożem dwóch pasażerów ukradła 21- i 25-latkowi telefony komórkowe, pieniądze oraz zegarek - relacjonuje rzecznik radomskiej KOMP Rafał Jeżak. - 21-latek został lekko rany w ramię i kolana. Poszkodowani to żołnierze zasadniczej służby wojskowej, podróżowali w cywilnych ubraniach.

Sprawcy wysiedli na stacji w Radomiu i oddalili się w nieznanym kierunku. Jednak już wkrótce funkcjonariusze sekcji patrolowo-interwencyjnej odnaleźli podejrzane osoby obok budek z jedzeniem i baru. - Zatrzymali pięć osób w wieku od 22 do 30 lat, w tym dwie kobiety. Ranny 21-latek po udzieleniu pomocy medycznej został zwolniony do domu. Policjanci odzyskali również skradzione mienie - dodaje rzecznik.

Całą piątkę osadzono w policyjnej izbie zatrzymań.