• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Narkotyki w hurtowych ilościach

28 września 2007
Hutrownik narkotyków wpadł w ręce białobrzeskich i radomskich policjantów. To efekt programu "Bezpieczne miasta". Już w czerwcu funkcjonariusze zatrzymali 14 młodych mężczyzn podejrzanych o rozprowadzanie narkotyków na terenie powiatu białobrzeskiego. Zatrzymany zajmował się narkotykowym hurtem


31-letni hurtownik został zatrzymany w centrum Grójca. - Dostarczał "towar" między innymi aresztowanym w czerwcu tego roku dilerom. W trakcie przeszukania mieszkania zatrzymanego mężczyzny policjanci zabezpieczyli około 400 działek amfetaminy - wyjaśnia Rafał Sułecki z zespołu prasowego KWP w Radomiu.

Podczas dochodzenia funkcjonariusze udowodnili hurtownikowi wprowadzenie do obrotu 2,5 tys. działek. Sprawa ma charakter rozwojowy. Funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań. Jak dotąd zatrzymano już 15 osób, z czego wobec 5 zastosowano tymczasowy areszt.

Jak dodaje Sułecki, zabezpieczone wcześniej narkotyki były bardzo mocno zanieczyszczone kwasem siarkowym i niezidentyfikowanym proszkiem.  - Nie było to zaskoczeniem dla policjantów, ponieważ zdarzały się również przypadki mieszania amfetaminy np. z drobno potłuczonym szkłem pochodzącym ze świetlówek. Znane są również przypadki dosypywania do narkotyków talku, gipsu zeskrobanego ze ściany, środków przeciwbólowych - tłumaczy Rafał Sułecki.

Jak wynika z materiałów śledztwa, dilerzy dosypywali także do marihuany, którą handlowali, substancję pochodzenia zwierzęcego, a resztę w ten sposób "zaoszczędzonego" narkotyku zużywali sami.

Za rozprowadzanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *