• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Narodowe Czytanie w ogrodzie bibliotecznym. W programie także spektakl

4 września 2020

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza w sobotę, 5 września o godz. 11 do bibliotecznego ogrodu (ul. Piłsudskiego 12) na Narodowe Czytanie 2020. Aktor Dariusz Jakubowski wraz z sopranistką Katarzyną Thomas oraz pianistą Piotrem Szafrańcem zaprezentują spektakl słowno-muzyczny.

 

Dariusz Jakubowski

Radomska książnica już po raz trzeci organizuje w Radomiu to wydarzenie, które odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dydy. - Tym razem odbędzie się ono w pięknej scenerii bibliotecznego ogrodu. Nic dziwnego, przed biblioteką wybrzmią przecież fragmenty „Balladyny" Juliusza Słowackiego. Czy może być więc piękniejsze miejsce? - pyta retorycznie Marta Trojanowska z biblioteki.

Ale to nie wszystko. Znany i ceniony aktor teatralny i filmowy Dariusz Jakubowski wraz z sopranistką Katarzyną Thomas oraz pianistą Piotrem Szafrańcem zaprezentują spektakl słowno-muzyczny. Artyści wykonają utwory poetyckie i muzyczne nawiązujące do epoki, w której powstała lektura tegorocznego Narodowego Czytania.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania imprezy, gdyby warunki atmosferyczne nie pozwoliły na przeprowadzenie jej na zewnątrz.

Fot. Materiały prasowe/MBP Radom

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *