Nasze ulice za pieniądze marszałka

28 czerwca 2007
Ulice: Hodowlana oraz Słowackiego będą częściowo remontowane za pieniądze przyznane miastu przez marszałka Mazowsza. Na pierwszą inwestycję dostaliśmy 2 mln zł., na drugą - milion. Ten odcinek będzie reomntowany


Remont ul. Hodowlanej już właściwie się rozpoczął. Przetarg wygrała firma AS, która oszacowała całkowity koszt na prawie 2 mln 150 tys. zł. Będzie przebudowywana nie tylko sama ulica, ale także skrzyżowanie z ul. Kielecką i Wośnicką. - Zakres prac przewiduje położenie nowej nawierzchni, wzmocnienie i poszerzenie jezdni, odwodnienie, jej oświetlenie, budowę kanalizacji sanitarnej i wodociągowej oraz sygnalizacji świetlnej - wylicza dyrektor MZDiK Marek Czyż. - Wydzielone zostaną także tzw. lewoskręty z Kieleckiej, Wośnickiej i Hodowlanej.

Po zakończeniu robót, co jest przewidziane na koniec września ma poprawić się komunikacja w tym rejonie, zwłaszcza istniejących już i planowanych terenów przemysłowych.

Koszt modernizacji ul. Słowackiego od "Łaźni" do ul. 25 Czerwca oraz ul. Żeromskiego do ul. 25 Czerwca to z kolei 4 mln 800 tys. zł, ale miasto dostało do marszałka "tylko" milion i to na pierwszy odcinek. - Oba otrzymają nową nawierzchnię asfaltową, chodniki z płyt granitowych, a także miejsca parkingowe - mówi dyr. Czyż. - Na Słowackiego będzie ich 35, na Żeromskiego 40.

Roboty w tym centrum zaczną się w połowie sierpnia. Jeszcze nie wiadomo, kto je będzie wykonywał - przetarg nie został roztrzygnięty.