Naukowcy z UTH w Radomiu opatentowali maseczkę kosmetyczną w formie musu

1 listopada 2021

Zdolność nawilżania skóry, wysoka wydajność preparatów, łatwość użytkowania oraz działanie pielęgnacyjne produktu – takie wymagania powinien spełniać preparat do pielęgnacji twarzy. Spełnili je naukowcy z Uniwersytetu Technologiczno- Humanistycznego w Radomiu.

 

 

Recepturę i technologię wytwarzania nowoczesnej maseczki do twarzy w niespotykanej na polskim rynku formie musu opracował zespół pod kierunkiem prof. Tomasza Wasilewskiego. Receptura jest objęta ochrona prawną.

- Maseczka charakteryzuje się lekką konsystencją, a po nałożeniu na powierzchnię skóry odparowuje z niej woda, pozostawiając substancje: odżywcze, lecznicze i stymulujące i regeneracyjne. W przeciwieństwie do tradycyjnych maseczek do twarzy nie tworzy na powierzchni skóry lepkiego i tłustego filmu i nie powoduje dyskomfortu w postaci nadmiernego ściągania skóry - opisuje prof. Dariusz Trześniowski, rzecznik UTH w Radomiu.

Jego twórcy uważają, że produkt może być ciekawą alternatywą dla obecnie stosowanych maseczek pielęgnacyjnych. - Poprzez innowacyjną formę kosmetyczną oraz pozytywne działanie na skórę może zdobyć uznanie wśród konsumentów. Produkt podczas aplikacji zmienia konsystencję, ułatwiając rozprowadzanie na powierzchni skóry. Jest wzbogacony w ekstrakt z liści mięty otrzymywany w warunkach nadkrytycznego CO2. Ekstrakt ten jest bogatym źródłem takich składników, jak: kwas askorbinowy, karoten, rutyna, apigenina, betaina, kwas oleanowy i ursulowy,  flawonoidy, garbniki, pektyny, goryczki, kwasy organiczne i sole mineralne - wymienia rzecznik uczelni.

Zespół pod kierownictwem prof. Tomasza Wasilewskiego swoją działalność naukową koncentruje wokół zastosowania związków powierzchniowo czynnych w produktach kosmetycznych, chemii gospodarczej i przemysłowej. Prowadzone badania mają na celu opracowywanie nowych rozwiązań recepturowych, innowacyjnych technologii oraz aplikację nowoczesnych surowców w kosmetykach i produktach chemii gospodarczej. Zespół od lat  realizuje projekty badawcze, prowadzi również  intensywną współpracę z producentami kosmetyków, produktów chemii gospodarczej i chemii przemysłowej. Wymiernym efektem pracy zespołu są książki, rozdziały w międzynarodowych monografiach, liczne publikacje naukowe, patenty oraz zgłoszenia patentowe.

kat, bdb

Tags