Nie będzie 1-majowego pochodu

27 kwietnia 2007
Ani manifestacji, ani pochodu nie będzie 1 Maja w tym roku w Radomiu. Lewica obchodzi Święto Pracy inaczej niż dotychczas. Bohdan Karaś


Już dziś w siedzibie SLD odbywa się się konferencja naukowo- polityczna zawiązana tematycznie ze świętem 1 Maja. - Wezmą w niej udział przedstawiciele podmiotów tworzących Porozumienie  Lewicy, a jest ich ponad 20 – wyjaśnia Bohdan Karaś z radomskiego SLD. - Przyjadą m.in. naukowcy z Warszawy z tematycznymi odczytami i wykladami.

Partie lewicowe zamierzają też rozwiesić okolicznościowe plakaty, pojawią się również życzenia w mediach. -  Po południu spotkamy się pod Radomiem przy grilu na wspólnej majówce. - W tym roku będziemy świętować razem z kolegami z innych lewicowych ugrupowań – opowiada B. Karaś. - Majówka ma integrować, żadnych wieców nie będzie. W tym roku odeszliśmy od standardów  – dodaje.

Zainteresowani mogą wziąć udział w manifestacji, ale w Warszawie. - Organizujemy bezpłatny wyjazd do stolicy dla wszystkich członków i symaptyków partii – informuje Karaś. O godz. 8 rano z parkingu przy ul. Witolda odjedzie autokar, który specjalnie na tę okazję wynajął SLD.