• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Nie dostaniemy na lotnisko

27 czerwca 2007
Nie dostaniemy pieniędzy z kontraktu wojewódzkiego (lata 2007-08) na budowę lotniska na Sadkowie. Wśród 11 projektów zaakceptowanych przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego nie ma Radomia.


O decyzji resortu poinformowano na dzisiejszej konferencji prasowej. Do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego wpłynęły 32 wnioski o dofinansowanie budowy i modernizacji lotnisk. Wcześniej opiniował je jeszcze minister transportu. „(...)  wskazano jako priorytetowe do objęcia dofinansowaniem 11 regionalnych portów lotniczych – w Bydgoszczy, Poznaniu, Szczecinie-Goleniowie, Rzeszowie-Jasionce, Łodzi, Krakowie-Balicach, Katowicach-Pyrzowicach, Kielcach, Lublinie, Wrocławiu-Starachowicach i Gdańsku-Rębiechowie” -  przekazało MRR na swojej stronie internetowej.

Wymienione lotniska otrzymają z budżetu łącznie 120 mln zł. Jak można przeczytać w uzasadnieniu: „o wyborze zadecydowało spełnienie przez inwestycje całego szeregu kryteriów. Oceniano m.in. stan przygotowania inwestycji oraz jej użyteczność dla sprawnego przeprowadzenia Mistrzostw Euro 2012”. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *