• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Nie możesz wychodzić z domu? Wolontariusze pomogą zrobić zakupy

30 marca 2020

Pierwsi radomianie już skorzystali ze wsparcia udzielanego w ramach zainicjowanej przez miasto akcji „Siła w pomocy”. Do potrzebujących ruszyli druhowie ze Związku Harcerstwa Polskiego i Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej oraz żołnierze WOT. Zainteresowani pomocą powinni dzwonić pod wskazane niżej numery.

 

 

Pomagają w zakupach osobom starszym,  niepełnosprawnościami i wszystkim tym, którzy z różnych przyczyn nie mogą wychodzić z domu. – Bardzo dziękuję wszystkim wolontariuszom, którzy postanowili włączyć się w tę akcję. Ta pomoc jest bardzo cenna, bo umożliwia m.in. osobom starszym pozostanie w domu w tym trudnym czasie. Zachęcam do korzystania z oferty – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Wolontariusze realizują zamówienia na zakup podstawowych artykułów do kwoty 100 zł oraz recepty na leki (bez ograniczeń kwotowych). Koszt zakupów pokrywa zainteresowany. Zgłoszenia przyjmuje biuro akcji pod numerami telefonów: 48 36 20 917, 48 36 20 918, 48 36 20 919 od poniedziałku do piątku w godz. 8 -15. Z pomocy można skorzystać dwa razy w tygodniu.  Dla zapewnienia bezpieczeństwa osobom korzystającym z pomocy, każda usługa ma swój unikatowy numer do wyłącznej wiadomości zgłaszających prośbę o pomoc. Tym numerem posługuje się wolontariusz wyposażony w specjalny identyfikator.

Źródło: UM Radom. fot. Łukasz Wójcik UM Radom

Tags

Dodaj komentarz