Nie tak wielu do mandatów

26 września 2006
   Osiem komitetów wyborczych z Radomia zarejestrowało się w biurze komisarza wyborczego, z całego dawnego województwa radomskiego – 312.

- To o połowę mniej niż przed czterema laty - ocenia Elżbieta Białkowska, dyrektor radomskiej Delegatury Krajowego Biura Wyborczego. -  I choć termin rejestracji minął w poniedziałek, liczba ta może jeszcze się zmienić, bowiem komitety partii politycznych rejestrowały się w Państwowej Komisji Wyborczej. Dlatego też nie jest znana ostateczna lista komitetów, które będą brały udział w wyborach do Rady Miejskiej w Radomiu.

Na razie wiadomo, że w Radomiu o mandaty radnych będą walczyć: Radom dla Młodych, Radom Południe, Inicjatywa Obywatelska  „Wspólny Radom”, Porozumienie Lewicy, Kocham Radom, Młodość i Doświadczenie, a także Radomianie Razem i Radomski Samorząd Obywatelski.

Do 13 października gminnym komisjom wyborczym należy zgłosić listy kandydatów na radnych do rad gmin, powiatów i sejmiku Mazowieckiego, zaś o północy, 18 października mija termin zgłaszania nazwisk kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów.