Nie tylko trasa N-S. Kierowcy już jeżdżą przebudowaną Wjazdową

10 grudnia 2021

Od dzisiaj można już jeździć przebudowanym fragmentem ulicy Wjazdowej, tuż w pobliżu nowego odcinka trasy N-S, który łączy Południe z0 Plantami. Na rondzie u zbiegu obu tych dróg została zainstalowana sygnalizacja świetlna, która będzie włączać się przed opuszczeniem szlabanów na pobliskim przejeździe kolejowym.

 

fot. Łukasz Wójcik/UM Radom

 

Południowy odcinek trasy N-S został otwarty 22 października. Przebiega on wzdłuż torów kolejowych od ulicy Czarnoleskiej do ulicy Żakowickiej. Dzięki temu kierowcy mogą zjechać z obwodnicy południowej i z pominięciem Borek dojechać bezpośrednio do ulicy Młodzianowskiej.

- Z tego fragmentu trasy N-S kierowcy korzystają coraz częściej i chwalą sobie to rozwiązanie. Od dziś mają też do dyspozycji przebudowany 250-metrowy fragment ulicy Wjazdowej. Została ona poszerzona o nowy pas dla skręcających w prawo, w kierunku Południa. Ma to dodatkowo usprawnić ruch w tym rejonie – wyjaśnia wiceprezydent Mateusz Tyczyński. Ponadto po południowej stronie jezdni powstał ciąg pieszo-rowerowy, a po północnej - nowy chodnik. Pojawiło się także nowe oświetlenie oraz oznakowanie pionowe i poziome.

Na nowym rondzie u zbiegu trasy N-S i ulicy Wjazdowej będzie funkcjonowała sygnalizacja świetlna. Co ważne, światła będą skoordynowane z przejazdem kolejowym. Będą one uruchamiały się wyłącznie przed oraz w trakcie zamknięcia szlabanów. W pozostałych okresach ta sygnalizacja będzie działała w trybie ostrzegawczym.

kat

Źródło: UM Radom

Tags