• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Nie żyje Henryk Marciniak, były komendant ZHP i wicekurator oświaty w Radomiu

19 stycznia 2018

W środę, 17 stycznia, zmarł nagle Henryk Marciniak. W latach 80. komendant Radomskiej Chorągwi ZHP, potem wicekurator i pracownik Starostwa Powiatowego w Radomiu.

 

Henryk.Marciniak

Henryk.Marciniak

 

Był cenionym instruktorem harcerstwa, w latach  osiemdziesiątych pełnił funkcję komendanta Radomskiej Chorągwi Związku Harcerstwa Polskiego. Następnie został powołany na stanowisko wicekuratora oświaty w województwie radomskim. Członek, działacz, a także prezes Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych – Ziemia Radomska. Od 1999 roku pracował jako naczelnik Biura Rady Powiatu Starostwa Powiatowego w Radomiu pełniąc tą funkcję aż do odejścia na emeryturę  w 2014 roku.

„Kochający mąż, wspaniały człowiek, kolega, przyjaciel. Otwarty, życzliwy, szanujący ludzi. Pracowity, dokładny i sprawny organizator. Znakomity wychowawca i pedagog. Młodzi pracownicy zawsze mogli liczyć na jego pomoc i wsparcie” – podaje w komunikacie prasowym Starostwo Powiatowe w Radomiu.

Nabożeństwo żałobne odbędzie się 20 stycznia (sobota). o godz. 14.30 w kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Św. w Zwoleniu.

 

Tags

Dodaj komentarz