Reklama

Niecodzienne wydarzenie w Łaźni. Przeniesiemy się w krąg pełen barw i historii ludzi w sam środek kultury afrykańskiej

4 stycznia 2024

„Łaźnia” zaprasza w piątek, 5 stycznia o godz. 17 do Galerii przy ul. Traugutta 31/33 na wydarzenie pn. „Krajobraz afrykańskiego kolorytu. Opowieści z Czarnego Lądu”. Będziemy mogli odkrywać bogactwo tradycji i zwyczajów oraz zanurzymy się w barwnej mozaice świata, który często pozostaje nam nieznany.

 

Raïssa Mbomgni (fot. Materiały prasowe/Łaźnia)

 

Przeniesiemy się w krąg pełen barw i historii ludzi w samym środku kultury afrykańskiej. Przewodniczką po tej niezwykłej podróży będzie Raïssa Mbomgni, stawiająca czoła licznym przeciwnościom losu uchodźczyni z małej wioski w Kamerunie. Mbomgni podzieli się opowieściami z własnego życia, zabierze w niecodzienną podróż przez kulturę i zwyczaje jej rodzinnej krainy. Będziemy mogli odkrywać bogactwo tradycji i zwyczajów oraz zanurzymy się w barwnej mozaice świata, który często pozostaje nam nieznany. Będzie to okazja, aby poznać ten kontynent z zupełnie nowej perspektywy, usłyszeć głos i zrozumieć, jak istotne jest wsparcie w obliczu trudności.

Wydarzenie w ramach programu edukacyjnego będzie tłumaczone na język polski. Kurator programu: Karol Suwała.

Spotkanie będzie zakończeniem wystawy Iwy Kruczkowskiej Król "Obrazy innej codzienności", którą można oglądać do 5 stycznia.

 

Tags