„Niedziele w Rynku”. Spotkanie rowerowe z pumptrackiem w roli głównej

24 lipca 2022

Dzisiaj, 24 lipca o godz. 14 rozpocznie się kolejny piknik rodzinny pn. „Niedziele na Rynku” organizowany przez Resursę. Tym razem we współpracy z Fundacją Kult ośrodek zaprasza na wydarzenie rowerowe, którego największą atrakcją będzie innowacyjny tor typu pumptrack.

 

Resursa zaprasza na Rynek (fot. Łukasz Wójcik/UM Radom)

 

Pumptrack jest doskonałą formą rozrywki dla każdego, młodszego oraz starszego rowerzysty, zarówno amatorskiego jak i profesjonalnego. Przez jego konstrukcję użytkownik często nawet nieświadomie wypracowuje odpowiednią technikę i dynamikę jazdy na rowerze zachowując przy tym odpowiedni balans i równowagę. Zawodowcy otwarcie mówią, że na tego typu konstrukcji same podstawy są dość proste do przyswojenia. W 15 minut każdy rowerzysta poruszający się samodzielnie na 2 kołach może zacząć swobodnie i samodzielnie zacząć jeździć, ale najważniejsza jest w tym sporcie technika, którą można już doszkalać przez lata.

Sama zabawa polega na poruszaniu się po torze niejako "pompując" rowerem, czyli przenosząc ciężar ciała w przód i tył na muldach i zakrętach dzięki czemu nabieramy prędkości. Ostateczną ideą całego sportu jest jazda bez pedałowania, wykorzystująca tylko siłę napędu.

Ponadto na wszystkich gości czekać będzie miasteczko ruchu drogowego, w którym instruktorzy nauczą dzieci i młodzież interpretacji znaków, pierwszeństwa przejazdu oraz reagowania na wiele innych sytuacji, z którymi rowerzyści spotykają się na drogach publicznych. Dla najmłodszych dzieci przygotowana będzie strefa malucha.

Wszystkie atrakcje w ramach imprezy są bezpłatne. Organizatorzy zachęcają dzieci i dorosłych do spróbowania swoich sił na pumptracku jeżdżąc na własnych rowerach lub skorzystania z wypożyczalni na miejscu.

Piknik potrwa do godz. 19.

Tags