(Nie)świeży oddech

9 marca 2007

Jaki oddech powinien mieć kierowca? Świeży. Dlatego policjanci właśnie tak nazwali poranną akcję, podczas której sprawdzali, czy siedzący za kółkiem zdążyli wytrzeźwieć od chwili ostatniego picia alkoholu.Piłeś? Nie jedź...
- Policjanci wyjechali o szóstej rano na radomskie ulice razem z funkcjonariuszami Straży Miejskiej – relacjonuje rzecznik KMP Rafał Jeżak. - Chodziło o wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców, którzy poprzedniego dnia spożywali alkohol. Patrole pojawiły się w kilku punktach miasta, m.in. przed skrzyżowaniami i w okolicach przejazdów kolejowych. Sprawdzały one kierowców przy pomocy alkomatów.

- Dwóch kierowców siadło za kółko po spożyciu alkoholu  - wylicza rzecznik. - Zatrzymany na ul. Wjazdowej kierowca łady miał 0,13 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, drugi – jadący ul. Limanowskiego kierowca poloneza - 0,11 mg/l. Zatrzymano także mężczyznę, który prowadził auto pomimo zakazu sądowego.

 

Łącznie policjanci sprawdzili 128 kierowców, nałożyli cztery mandaty, zatrzymali prawo jazdy i trzy dowody rejestracyjne. – Takie akcje będą powtarzane po popularnych imieninach i dniach świątecznych – zapowiada Jeżak. 

Dziś po południu również możemy spotkać na radomskich ulicach więcej patroli. Zaczyna się kolejna akcja - „Prędkość". Na główne drogi Radomia wyjadą nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestratory, wystawiony zostanie fotoradar. Z powietrza nad całością będzie czuwała załoga helikoptera z Komendy Głównej Policji.