• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Noc Muzeów we Wsoli już w piątek. Gościem specjalnym będzie Leski

14 maja 2019

Noc Muzeów we Wsoli, jak zawsze, odbędzie się wcześniej niż w większości placówek. „Gombrowicz” zaprasza w piątek, 17 maja przez cały dzień. Specjalnym gościem będzie Paweł Leszoski czyli Leski. Początek koncertu o godz. 20.

 

LESKI-koncert

 

Leski debiutował albumem „Splot” w 2015 roku. Artysta ma na swoim koncie m. in. wspólne występy z amerykańską artystką sceny niezależnej Lemolo podczas jej europejskiej trasy. Jego piosenki znalazły się na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Jest laureatem nagrody Mateusze Trójki w kategorii muzyka rozrywkowa – Debiut roku, w 2016 roku był nominowany do Fryderyków w kategorii Fonograficzny Debiut Roku.

Leski w swoich piosenkach miesza różnorodne style i intryguje słowem. To, jak piszą krytycy, ambitny, alternatywny pop, doskonałe połączenie wrażliwości, melodyjności i szlachetnej lekkości. Znakomite piosenki, nieoczywiste zagrywki instrumentalne, mądre teksty.

Noc Muzeów to także doskonała okazja, żeby obejrzeć stałą wystawę „Ja, Gombrowic” – życie i twórczość Witolda Gombrowicza”, złożoną z dokumentów, fotografii, pamiątek osobistych, a także stale inspirujących literackich cytatów.

Szczególnie warta polecenia jest czynna od niedawna nowa część ekspozycji, w której znajdują się wanna z mieszkania Rity i Witolda Gombrowiczów z Vence oraz nocnik, który w okresie argentyńskim pisarz podarował swojemu chrześniakowi, Adrianowi Russovichowi. Na nocniku znajdują się ilustracje wykonane przez Janusza Eichlera nawiązujące do książek autora „Ferdydurke”.

Muzeum Witolda Gombrowicza zaprasza do zwiedzania już od od godz. 10, a będzie czynne do północy. Natomiast w sobotę, 18 maja, muzeum – wyjątkowo – będzie nieczynne.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Bezpłatny dojazd z Radomia do Wsoli: zbiórka o godz. 19 na przystanku Chrobrego/ Czysta (kier. Michałów). Odjazd ze Wsoli pół godziny po zakończeniu koncertu.

Fot. Materiały prasowe/MWG Wsola

Tags

Dodaj komentarz