• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Noc w muzeum

16 maja 2007
Warsztaty rzeźbiarskie i malarskie, zabawy interaktywne, wystawy i pokazy multimedialne to jedne z wielu atrakcji  Nocy Muzealnej, którą szykuje Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Będzie można oglądać wystawę o bocianach


Temat przewodni imprezy, która odbędzie się w nocy z 19 na 20 maja to wiosna. W programie przewidziano wiele konkursów m.in.: etnograficzny (plecenie wianków wiosennych), prezentacje „żywych obrazów”, konkursy związane z tematyka starożytnego Egiptu i wiele innych. - Na dziedzińcu muzeum wyświetlony zostanie film fabularny, który będzie niespodzianką – informuje Ilona Pulnar-Ferdjani z muzeum. - Wyświetlony zostanie również film „Microkosmos” i zaprezentowany pokaz zdjęć z wyprawy przyrodniczej „Obiektywem malowane - Krym 2007”.

Organizatorzy przygotowali rówież wiele zabaw interaktywnych, choćby: Co jest grane, czyli wiosenne serenady, Ćmy w ciemnościach, Oko cyklopa. O godz. 22 koncert zagra Big Band ze szkoły muzycznej, a w pracowni konserwacji dzieł sztuki będzie prezentacja technologii i materiałów potrzebnych do konserwacji dzieł sztuki.

- Podczas Nocy Muzealnej odbędzie się również I Ogólnopolski Festiwal Filmów Niezależnych, którego organizatorami są Muzeum Sztuki Współczesnej i Grupa Artystyczno-Filmowa JATY – tłumaczy Pulnar-Ferdjani. Goście będą mogli również podziwiać wystawę „Bociany”

Ciekawe propozycje przygotował także Gabinet Numizmatyczny – m.in. prezentację Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego im.dr. Teofila Rewolińskiego w Radomiu, proces projektowania i produkcji pierwszego polskiego banknotu kolekcjonerskiego z wizerunkiem Papieża Jana Pawła II. Spragnionych i głodnych na ciepłe posiłki i drinki zaprosi restauracja „Bistro”, która otwarta będzie na tarasie muzeum.

20 maja muzeum będzie nieczynne. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *