Noc w muzeum

16 maja 2007
Warsztaty rzeźbiarskie i malarskie, zabawy interaktywne, wystawy i pokazy multimedialne to jedne z wielu atrakcji  Nocy Muzealnej, którą szykuje Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Będzie można oglądać wystawę o bocianach


Temat przewodni imprezy, która odbędzie się w nocy z 19 na 20 maja to wiosna. W programie przewidziano wiele konkursów m.in.: etnograficzny (plecenie wianków wiosennych), prezentacje „żywych obrazów”, konkursy związane z tematyka starożytnego Egiptu i wiele innych. - Na dziedzińcu muzeum wyświetlony zostanie film fabularny, który będzie niespodzianką – informuje Ilona Pulnar-Ferdjani z muzeum. - Wyświetlony zostanie również film „Microkosmos” i zaprezentowany pokaz zdjęć z wyprawy przyrodniczej „Obiektywem malowane - Krym 2007”.

Organizatorzy przygotowali rówież wiele zabaw interaktywnych, choćby: Co jest grane, czyli wiosenne serenady, Ćmy w ciemnościach, Oko cyklopa. O godz. 22 koncert zagra Big Band ze szkoły muzycznej, a w pracowni konserwacji dzieł sztuki będzie prezentacja technologii i materiałów potrzebnych do konserwacji dzieł sztuki.

- Podczas Nocy Muzealnej odbędzie się również I Ogólnopolski Festiwal Filmów Niezależnych, którego organizatorami są Muzeum Sztuki Współczesnej i Grupa Artystyczno-Filmowa JATY – tłumaczy Pulnar-Ferdjani. Goście będą mogli również podziwiać wystawę „Bociany”

Ciekawe propozycje przygotował także Gabinet Numizmatyczny – m.in. prezentację Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego im.dr. Teofila Rewolińskiego w Radomiu, proces projektowania i produkcji pierwszego polskiego banknotu kolekcjonerskiego z wizerunkiem Papieża Jana Pawła II. Spragnionych i głodnych na ciepłe posiłki i drinki zaprosi restauracja „Bistro”, która otwarta będzie na tarasie muzeum.

20 maja muzeum będzie nieczynne.