• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Nocne spotkanie ze sztuką. Wyjdź na spotkanie z upiorami w Starym Ogrodzie

13 września 2019

Dzisiaj, 13 września, kolejna edycja nocnego spotkania ze sztuką, tym razem w Starym Ogrodzie, który zamieni się w Tajemniczy Ogród. Jego tematyka będzie krążyć wokół upiorów, zjaw, postaci z horrorów, demonów i wszystkiego, co tajemnicze, mroczne, pierwotne. Amfiteatr i Stowarzyszenie Droga Mleczna zapraszają na Radom aRt Night.

 

ogrod

 

Ponieważ to piątek, trzynasty, zachęcają uczestników do przebrania się i ucharakteryzowania na postaci z ulubionych filmów, seriali grozy.

W programie m.in. przemarsz upiorów (zbiórka o godz. 19 przy mostku od strony ulicy Wernera), warsztaty tworzenia czuringi, drewnianego przedmiotu z kultury materialnej i duchowej Aborygenów,  w której manifestuje się moc duchów (warsztaty poprowadzą członkowie formacji Studium Instrumentów Etnicznych), koncert SIE z ich nowym projektem DYM, pokaz filmu „Sobotnia Góra” z muzyką na żywo zespołu Czerwie (film jest adaptacją starej ludowej bajki częściowo przeniesioną we współczesność. Obraz nawiązuje do niemych filmów z początku dwudziestego wieku i jest hołdem złożonym taki twórcom jak Melies, Wiene, Corman czy późniejszy Paradżanow), czy psytrance’owa dyskoteka na finał, podczas której uczestnicy wyzwolą pierwotną energię. Nocni goście Starego, Upiornego Ogrodu będą też mieli okazję wziąć udział w pierwszej tak upiornej grze terenowej „Piątek, 13-tego” z zombie w roli głównej.

Wstęp wolny. Impreza odbędzie się w godz. 19-00. Zbiórka na pochód upiorów o godz. 19 przy mostku od strony ul. Wernera.

Fot. Materiały prasowe/MOK Amfiteatr

 

Tags

Dodaj komentarz