Nowa pętla w Małęczynie. Autobusy linii 24 dojadą teraz za ostatnie posesje w Kiedrzynie

18 września 2023

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z decyzją gminy Gózd o zmianie lokalizacji pętli Małęczyn Nowy, od dnia wtorku, 19 września zostanie przedłużona trasa wariantowych kursów linii 24 na terenie tejże gminy. Nowa pętla będzie około 600 m dalej.

 

 

Ze względu na konieczność pilnej likwidacji dotychczasowej pętli autobusy linii 24 wykonujące kursy wariantowe będą jeździły dalej prosto ulicą Lubelską do nowej pętli wybudowanej przez gminę Gózd za ostatnimi posesjami w Kiedrzynie (przed terenem pasa startowego Lotniska Warszawa-Radom, naprzeciw stacji radiolokacyjnej). Dotychczasowy przystanek Małęczyn Nowy zostanie przeniesiony ze zlikwidowanej pętli na nową. Na przedłużonym fragmencie trasy linii 24 nie będą obowiązywały przystanki przelotowe Małęczyn Nowy / Szkolna (w obu kierunkach).

Ze względu na konieczność wprowadzenia powyższych zmian w trybie pilnym (brak możliwości korzystania z dotychczasowej pętli) zostaną one uwzględnione w rozkładach od 23 września 2023 roku (sobota). Do tego czasu autobusy będą odjeżdżały z nowego przystanku minutę wcześniej niż z dotychczasowej pętli.

Zgodnie z zawartymi porozumieniami międzygminnymi, o trasach przejazdu autobusów miejskich, lokalizacji przystanków i liczbie kursów wykonywanych poza granicą Radomia decydują zainteresowane gminy.

Tags