• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Nowoczesna: radomianie za referendum w sprawie reformy edukacji

26 lutego 2017

Nowoczesna zbierała na ulicach Radomia podpisy pod wnioskiem o zorganizowanie referendum w sprawie przeprowadzanych zmian w oświacie. Członkowie ugrupowania Ryszarda Petru apelują do rodziców i nauczycieli, by wypowiedzieli się na temat przyszłości dzieci.

    220217nowo   - Poprzez reformę edukacji Prawo i Sprawiedliwość eksperymentuje na dzieciach. Wprowadza wieloletni chaos organizacyjny, programowy i generuje olbrzymie koszty finansowe, które poniosą samorządy. Zmiany w oświacie wprowadza wbrew krytyce i sprzeciwie nauczycieli, rodziców, organizacji pozarządowych oraz ekspertów, którzy uznali ją za nieuzasadnioną i nieprzemyślaną - ocenia Katarzyna Kalinowska, liderka ugrupowaniu w Radomiu. Zdaniem członków Nowoczesnej radomianie rozumieją potrzebę przeprowadzenia referendum oświatowego, jak również negatywne skutki wprowadzanej na szybko reformy. - Referendum to ostatnia szansa na zatrzymanie szkodliwych zmian w systemie oświatowym. Jedyną szansą na odwrócenie przyjętych zmian może być jedynie swoiste „sprawdzam” dla ekipy rządzącej. Ekipy tak chętnie powołującej się na zdanie „suwerena”. Bądźmy świadomym suwerenem, wypowiedzmy się na temat przyszłości naszej i naszych dzieci. Poprzyjmy ideę referendum szkolnego - apeluje Tomasz Trela, dyrektor gimnazjum w Kozienicach. kat Fot. Nowoczesna Radom
Tags

Jedna odpowiedź do “Nowoczesna: radomianie za referendum w sprawie reformy edukacji”

  1. Tomek pisze:

    Niech mówią za tych, kórzy popierają ich wniosek (ilu ich bylo? 50, 200 osób, bo nie napisali). Ja jestem z Radomia i nie jestem za referendum i nie znam nikogo z Radomia, kto chciałby referendum. Po co uogólniają cwaniaczki z N?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *