Noworodek w radomskim „Oknie Życia”. Zdrowy chłopiec czeka teraz na adopcję

17 kwietnia 2022

Zdrowe, nowo narodzone niemowlę zostawił ktoś w „Oknie życia” w domu Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy ulicy Struga 31 w Radomiu. Chłopiec, któremu opiekunki tego miejsca nadały imię Jan, trafił do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

 

fot. Diecezja radomska

 

Jak poinformował portal diecezji radomskiej, alarm o otwartym „Oknie Życia” odezwał się w Wielki Piątek około godz. 23.  - Siostry zareagowały. Zobaczyły, że jest dziecko. Wezwały karetkę neonatologiczną. Lekarze stwierdzili, że niemowlę jest w dobrym stanie. Zabrali na oddział, gdzie będzie przebywać na oddziale neonatologicznym – cytuje ks. Damiana Drabikowskiego, dyrektora radomskiej, Radio Plus Radom.

Zanim maluch został przewieziony do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, siostry nadały mu imię Jan.

To czwarte dziecko pozostawione Oknie Życie w Radomiu. Poprzednio znalazł się w nim 29 września 2020 roku mały Michał.

Jak wyjaśnia portal diecezji radomskiej, „Okno Życia” to miejsce, w którym matka może anonimowo pozostawić swoje nowo narodzone dziecko bez narażania jego życia i zdrowia. Gdy dziecko pojawi się w oknie, siostry wzywają karetkę pogotowia; dziecko jest badane i trafia do szpitala. O pozostawionym dziecku informowany jest też ośrodek adopcyjny, który natychmiast powiadamia o tym sąd, prosząc jednocześnie o wydanie postanowienia w sprawie zarządzeń opiekuńczych dotyczących dziecka i nadanie mu tożsamości. Sąd wydaje decyzję o umieszczeniu dziecka w rodzinie zastępczej. Po  sześciu tygodniach następuje rozprawa i dziecko trafia do rodziny.

kat, bdb

 

Tags