Nowy kiosk z biletami

9 stycznia 2007
Nowy punkt sprzedaży biletów komunikacji miejskiej uruchomi w najbliższych dniach MZDiK. Będzie on usytuowany u zbiegu ulic: Malczewskiego i Wernera  i zintegrowany z nową wiatą przystankową.Trwają ostatnie prace przy montażu

Lokalizacja punktu nie jest przypadkowa. – Jeździ tędy bardzo dużo autobusów, ruch pasażerów i pieszych jest więc spory – uzasadnia zastępca dyrektora MZDiK Zbigniew Ostrowski. - W kiosku znajdą się dwa stanowiska sprzedaży; będzie on pracował na dwie zmiany.

Wraz z uruchomieniem nowego kiosku zlikwidowana zostanie kasa (choć MZDiK dopuszcza możliwość, że przez pewien czas będą działały jeszcze oba punkty) sprzedająca bilety w dawnym dworcu autobusów podmiejskich przy ul. Wernera. - W tej chwili trwają ostatnie prace związane z montowaniem kiosku - dodaje dyr. Ostrowski.

Nowy punkt ma ułatwić pasażerom zakup biletów, w tym przede wszystkim miesięcznych i sieciówek. Podobny kiosk działa także przy dworcu PKP, bilety można także kupować w siedzibie MZDiK przy ul. Traugutta, ale w tym drugim tylko w godzinach pracy firmy.