• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Nowy program magistratu. Po budowie ulic przyszła kolej na chodniki

5 marca 2017

220 pozycji znalazło się na liście nowego programu infrastrukturalnego magistratu. Miasto chce wyremontować ponad 170 km chodników. W tym roku przeznaczy na ten cel 750 tys. zł.

 

050317chodnik

 

– Stan chodników w mieście, obok gruntowej nawierzchni wielu radomskich ulic, to jedno z najpoważniejszych wyzwań infrastrukturalnych. Już dwa lata temu zdecydowałem o uruchomieniu Radomskiego Programu Drogowego, a teraz przyszedł czas, by na jego wzór stworzyć kolejny, który ułatwi ruch pieszych. Po raz pierwszy w budżecie miasta została wydzielona kwota  przeznaczona wyłącznie na remonty chodników –wyjaśnia prezydent Radosław Witkowski.

Lista chodników, które wymagają przebudowy obejmuje ponad 220 pozycji, a ich łączna długość to ponad 170 km. – Sądzimy, że w tym roku uda się wyremontować  kilka lub kilkanaście odcinków. Obecnie jesteśmy na etapie wybierania miejsc, w których prace będą prowadzone w pierwszej kolejności. Wierzę, że przez wiele kolejnych lat ten paragraf w miejskim budżecie będzie istniał, bo piesi to najliczniejsza grupa użytkowników dróg, która czeka właśnie na takie inwestycje – podkreśla wiceprezydent Konrad Frysztak.

kat

Źródło: UM Radom

Tags

Dodaj komentarz