• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Nowy sprzęt dla oddziałów szpitalnych. Został kupiony za pieniądze ze zbiórki

10 października 2019

Aparat EKG do badania dzieci, fotele do karmienia dzieci przez mamy, termometr bezdotykowy – sprzęt o wartości około 100 tys. zł trafił na oddziały pediatryczny i neonatologiczny Radomskiego Szpitala Specjalistyczny. Pieniądze na zakup zostały zebrane podczas koncertu charytatywnego organizowanego przez posłankę Annę Białkowską.

 

 

Bialkowska-dary-Neonatologia (11)

 

– Akcja była możliwa dzięki hojności radomian, za co im serdecznie dziękuję. Zbieraliśmy pieniądze do puszek i podczas z licytacji.  To jest wielka akcja społeczna. Uczmy się pomagać, bo warto. To inwestycja, która zwraca się dwukrotnie, bo integruje i wspiera pacjentów – zapewniała posłanka Anna Białkowska podczas przekazania sprzętu dla dwóch szpitalnych oddziałów.

Lekarze pracujący na oddziałach nie kryli zadowolenia. – Nowoczesny aparat EKG bardzo się przyda. Ten, który mamy był wykorzystywany bardzo często i ulegał awariom. To kolejny dar z inicjatywy pani poseł Białkowskiej, bo dwa lata temu otrzymaliśmy nowoczesny sprzęt do badań EEG – przypomniał dr Zbigniew Dziwisz, kierownik oddziału pediatrii RSS.

– Chciałabym bardzo podziękować wszystkim mieszkańcom i pani poseł, że na nasz oddział zostały zakupione komfortowe, wygodne fotele dla matek karmiących dzieci – mówiła z kolei dr Bogusława Jemioł-Wojakowska, kierownik oddziału neonatologii szpitala. Wyjaśniała, że niektórzy mali pacjenci wymagający np. użycia respiratora, leżą oddzieleni od matki. – Dla dziecka jest dużym komfortem, jeśli matka jest stale obecna w szpitalu, że może siedzieć przy dziecku – podkreślała.

k.woj.

Tags

Dodaj komentarz