• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

O krok od wybuchu

19 grudnia 2006

Groźny pożar wybuchł w przepompowni gazu w Cerekwi k. Radomia. W poniedziałek po południu palił się samochód dostawczy, gdzie umieszczono butlę z gazem. 

Pożar gasiło 12 jednostek straży  - Wszystko działo się w momencie, gdy do butli znajdującej się w samochodzie zaczęto przepompowywać gaz – wyjaśnia rzecznik radomskiej KMP Rafał Jeżak. - Butla miała pojemność 2,7 tys. litrów, a pompowano do niej gaz z butli 11-kilogramowych. Na szczęście nie doszło do wybuchu samego gazu.

Cała operacja odbywała się nielegalnie. W akcji gaśniczej uczestniczyło 12 jednostek straży pożarnej. Spłonęło pomieszczenie gospodarcze i auto. - Zatrzymaliśmy 37-letniego właściciela posesji – dodaje Jeżak. – Trafił on do policyjnej izby zatrzymań.

Postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Radomiu prowadzi sekcja dochodzeniowo-śledcza. Obecnie na miejscu prowadzone są oględziny z biegłym z zakresu pożarnictwa. – Po przesłuchaniu mężczyzny będzie wiadomo więcej na temat od kiedy na jego posesji mógł trwać ten nielegalny proceder.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *