• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Obwodnica coraz bliżej?

13 stycznia 2007
Rosną szanse na budowę południowej obwodnicy Radomia. Senat przyjął poprawkę do budżetu, która zakłada przeznaczenie na tę inwestycję 10 mln zł. O zmianę w projekcie budżetu uchwalonym przez Sejm zabiegał senator Andrzej Łuczycki (PO).


– Bardzo się cieszę, że te starania okazały się skuteczne – podkreśla. – Tym bardziej, że pieniądze na budowę dał już wcześniej marszałek województwa.

Budowa obwodnicy, która będzie finansowana z funduszy unijnych, ma kosztować 48 mln zł. Marszałek obiecał przeznaczyć na inwestycję 85 proc. tej kwoty.

Trasa obwodnicy zaczynałaby się w okolicach wiaduktu kolejowego w Mniszku, przechodziłaby wzdłuż torów kolejowych w okolicach Młodocina, łączyłaby się z trasą E-7 i przecinałaby strefę przemysłową na Potkanowie, by wreszcie przeciąć ul. Wyścigową, a na wysokości M 1 wpiąć się w Al. Grzecznarowskiego.

Teraz los obwodnicy leży w rękach posłów. Ewa Kopacz (PO) i Marek Wikiński (SLD) oraz Mirosław Maliszewski (PSL) deklarują głosowanie „za” w Sejmie. Nie wiadomo jednak, jak ostatecznie zachowają się posłowie PiS, których może obowiązywać dyscyplina partyjna  Tak było podczas podczas pierwszego głosowania w Sejmie, kiedy musieli opowiedzieć się przeciw. Posłanka Marzena Wróbel nie podporządkowała się dyscyplinie, za co ma być ukarana przez rzecznika dyscyplinarnego klubu, posła Marka Suskiego.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *