Od jutra nie przyjmują pacjentów

19 września 2007
Już od jutra szpital na Józefowie nie będzie przyjmować planowych pacjentów. Za tydzień zacznie wypisywać z oddziałów chorych obecnie hospitalizowanych.

- Nie mamy innego wyjścia - twierdzi główna księgowa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Bożenna Pacholczak. - Od jutra wstrzymujemy przyjęcia, a dla pacjentów, którzy są w trakcie leczenia musimy szukać miejsc w innych szpitalach.

Jak mówi Pacholczak, reakcja ordynatorów, z którymi rozmawiała o dramatycznej sytuacji placówki była dość zaskakująca. - Do tej pory chyba rzeczywiście wiele osób nie zdawało sobie sprawy, że może dojść do najgorszego i co oznacza złożenie wypowiedzenia z pracy - komentuje. 

Ordynatorzy z Józefowa zadeklarowali chęć uczestniczenia w rozmowach dyrekcji z komitetem strajkowym. Jednak może do nich dojść dopiero jutro po południu, dziś lekarze są na rozmowach w centrali związku w Warszawie. - Mam nadzieję, że obecność ordynatorów wpłynie na negocjacje pozytywnie - mówi B. Pacholczak. Przypomina tez, że do porozumienia doszli medycy w innych szpitalach Mazowsza, a Radom jest jednym z ostatnich miast, gdzie strajk nie zakończył się do tej pory porozumieniem.  

Zobacz też: Szpital na Józefowie ogranicza przyjęcia