• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Od Maratońskiej do Wapiennej można już przejechać nową drogą rowerową

17 sierpnia 2018

Zakończyła się budowa drogi dla rowerów na odcinku od ulicy Maratońskiej do Wapiennej. W ten sposób rowerzyści mają ułatwiony wyjazd m.in. w kierunku Domaniowa. Jak zaznacza prezydent Radosław Witkowski, to kolejna inwestycja, która będzie elementem Strefy Wygodnego Ruchu.

 

Screenshot_2018-08-17 Kolejna droga dla rowerów gotowa

 

–  Chcemy, by w ciągu najbliższych pięciu lat powstała spójna sieć ciągów pieszych i dróg dla rowerów zapewniających komfort niechronionym uczestnikom ruchu – wyjaśnia prezydent.

Nowa droga rowerowa została dobudowana po południowej stronie ulicy Maratońskiej, od stacji paliw Orlen na Halinowie do ronda Łaskiego. Powstały przejazdy przez ulice Maratońską oraz Kielecką. Dalej trasa biegnie po północnej stronie ulicy NSZZ Solidarność i włącza się w jej jezdnię odbarczającą. Kolejny nowy odcinek przebiega wzdłuż rzeki Cerekwianki – aż do ulicy Wolanowskiej, gdzie powstał wlot w jezdnię odbarczającą, prowadzącą do Wapiennej. Na nowy blisko 900-metrowy ciąg rowerowy wykonawca udzielił 3-letniej gwarancji. Prace kosztowały blisko 591 tys. zł.

Inwestycja została zrealizowana przede wszystkim z myślą o tych, którzy chcą podróżować rowerem poza Radom. – W ramach projektu multimodalnego, który będzie realizowany przy wsparciu funduszy unijnych, powstanie też przedłużenie drogi rowerowej od ulicy Wapiennej, przez Cerekiew, Jarosławice aż do miejscowości Młódnice. To umożliwi sprawny i bezpieczny dojazd, np. nad zalew w Domaniowie – zapowiada prezydent.

W obecnej kadencji samorządu w Radomiu powstały blisko 24 km dróg dla rowerów. W najbliższych planach, w ramach projektu multimodalnego planowana jest budowa kolejnych 8 km dróg lub ciągów pieszo-rowerowych, m.in. wzdłuż ulic Szarych Szeregów, Kozienickiej, Struga, Wiejskiej, Jana Pawła II, Wyścigowej, Żółkiewskiego, Warszawskiej i Przytyckiej. Planowane jest też połączenie bulwarów nad Mleczną z ulicą Maratońską. Nowe drogi dla rowerów powstaną również wzdłuż trasy N-S i zmodernizowanych dróg nr 9 i 12.

kat

Fot. UM Radom

Tags

Dodaj komentarz