• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Odwołany, bo karany

28 grudnia 2006
Zbigniew Korcz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji został odwołany ze stanowiska. Sekretarz miasta tłumaczy, że przyczyny są "czysto formalne".


- Na panu Korczu ciąży wyrok sądowy - tłumaczy sekretarz miasta Rafał Czajkowski. - Tymczasem weszła w życie nowelizacja ustawy, która mówi, że urzędnikiem samorządowym nie może być osoba karana.

Jak wyjaśnia Czajkowski, z pytaniem o karalność zwrócił się do wszystkich pracowników radomskiego samorządu. - Otrzymałem odpowiedź, że pan Korcz figuruje w Centralnym Rejestrze Skazanych. Sekretarz podkreśla, że w tym przypadku nie ma znaczenia w jakiej sprawie urzędnik został skazany.

Zbigniew Korcz kończy pracę w MOSiR 31 stycznia przyszłego roku. Kto będzie jego następcą i czy taki w ogóle będzie - na razie nie wiadomo. Wiceprezydent Ryszard Fałek zastanawia się bowiem nad przyszłością placówki. - Dostałem od prezydenta zadanie, by przedstawić kilka koncepcji funkcjonowania MOSiR - wyjaśnia. - Sądzę, że trzeba placówkę zrestrukturyzować tak, by nie przynosiła strat, a zarabiała na siebie. Można zatem powołać jednoosobową spółkę z udziałem gminy, która zadba, by wszystkie obiekty były właściwie zarządzane.

Prezydent Fałek nie wyklucza, że poszczególne obiekty - hala sportowa, boisko, ośrodek na Borkach i baseny - byłyby dzierżawione przez kluby i stowarzyszenia sportowe, albo firmy prywatne. - Ogłosimy przetarg, już wiem, że trzy kluby są zainteresowane taką współpracą. Wśród nich jest Jadar.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *