Odzyskali „kreta”

15 grudnia 2007
Warte 60 tys. zł. specjalistyczne urządzenie budowlane ukradzione miesiąc temu odzyskali policjanci z radomskiej drogówki. Odzyskany sprzęt


W czwartek funkcjonariusze zatrzymali na ul. Żółkiewskiego do kontroli dostawczego mercedesa. Była to izoterma na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Autem kierował 38-letni obywatel tego kraju. - Samochód przewoził miksokreta, czyli specjalistyczną pompę do podawania betonu na budowie. Wartość takiej maszyny to ok. 60 tysięcy zł. Została ona skradziona w połowie listopada z ul. Paderewskiego – relacjonuje rzecznik radomskiej policji Rafał Jeżak.

Samochód wraz z maszyną zostały zabezpieczone. Mężczyznę osadzono w policyjnej izbie zatrzymań. - Policjanci zatrzymali do wyjaśnienia także 38-letniego mieszkańca Rajca – dodaje Jeżak.

To w ostatnim czasie kolejna maszyna odzyskana przez radomska policję. Kilkanaście dni temu funkcjonariusze sekcji kryminalnej razem z celnikami zatrzymali tira, który przewoził trzy ciągniki rolnicze skradzione w Wielkiej Brytanii.