Ojciec i syn wyróżnieni tytułem „Strażaka miesiąca”. Ugasili pożar auta na „siódemce”

15 sierpnia 2021

Druhowie Andrzej i Marcin Paskowi z Ochotniczej Straży Pożarnej w Stawiszynie w powiecie białobrzeski) na ekspresowej „siódemce” ugasili płonący samochód. Za swoją profesjonalną postawę nagrodzeni zostali tytułami „Strażaka Miesiąca Czerwca 2021”. Tytuły i nagrody odebrali z rąk marszałka województwa mazowieckiego.

 

Ojciec i syn należą do tej samej OSP

 

Panowie Andrzej i Marcin to ojciec i syn. Obaj należą do OSP w Stawiszynie; pod koniec czerwca podróżowali trasą S7 Warszawa - Radom. W miejscowości Kępina, kilkadziesiąt metrów przed swoim autem zauważyli duże zadymienie. Okazało się, że płomienie zajęły maskę i prawą stronę jednego z pojazdów na trasie. Strażacy świadomi, że gaśnica samochodowa nie będzie wystarczającym środkiem gaśniczym, podjechali na pobliską stację benzynową po agregat proszkowy. Ojciec i syn profesjonalnie podzielili się obowiązkami – druh Andrzej regulował ciśnienie środka gaśniczego, a druh Marcin gasił.

- W takim momencie nie ma chwili na zastanowienie. Pojawił się szybki pomysł: w pobliżu jest stacja, więc musi na niej coś być do gaszenia, bo "dwukilówką" z samochodu niewiele byśmy zrobili  - uważają druhowie nie kryjąc zadowolenia z przyznanego tytułu.s.

- Zdaniem marszałka Adama Struzika postawę druhów cechują duże doświadczenie, odwaga i zdecydowane działanie. – Trasą S7 w tym czasie przejeżdżało wielu kierowców, jednak żaden z nich nie zdecydował się na pomoc w tej trudnej sytuacji, a przecież pożar jednego z pojazdów to duże zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Tym bardziej profesjonalna postawa druhów Andrzeja i Marcina Pasków zasługuje na szczególne uznanie – podkreśla marszałek.

kat, bdb

 

 

Tags