Okna 2019. Festiwal Filozofii już po raz jedenasty. Na początek promocja książki Pawła Putona

28 maja 2019

Już od dziś Radom ponownie stanie się na kilka dni stolicą polskiej filozofii. W ramach rozpoczynającej się właśnie 11 edycji Festiwalu Filozofii „Okna” imienia profesora Leszka Kołakowskiego czeka nas wiele ciekawych wykładów, spotkań, prezentacji, wystaw.

Festiwal trwa od 28 maja do 4 czerwca 2019 r.

        60983120_2749134205113244_9095533920132268032_o Przewodnim tematem tegorocznej edycji będzie szeroko pojęta problematyka przeszłości. - Chcemy też, aby podczas festiwalu w całym mieście rozmieszczone były banery z cytatami z pism Leszka Kołakowskiego - poinformował Marcin Kępa z Resursy Obywatelskiej. Jak zwykle przygotowano bogaty i różnorodny program. To wykłady, promocje książek, koncert, premiera teatralna i wystawa. Już dziś o godz. 18.00 w Resursie spotkanie z Pawłem Putonem, autorem publikacji „Miejsce i Krzyż Straceń Powstańców Styczniowych w Radomiu” . Poniżej szczegółowy program festiwalu.

30 maja (czwartek)

godz. 18.00 - „Leszek Kołakowski a filozofia” - promocja książki i spotkanie z redaktorami

i współautorami publikacji – prof. Stanisławem Gromadzkim i prof. Marcinem Miłkowskim

(Sala Kameralna „Resursy')

31 maja (piątek)

godz. 17.00 - „Słony smak nieba i inne historie z życia wzięte” - premiera spektaklu Teatru Poszukiwań na podst. tekstów Leszka Kołakowskiego ze zbioru „Klucz Niebieski”, reż. Katarzyna Sasal (Sala Widowiskowa)

godz. 18.00 - „Przeszłość...” - otwarcie zbiorczej wystawy plastycznej uczestników pleneru

w Boguchwale (k. Rzeszowa) i pracowników Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu (Galeria „Resursy”)

2 czerwca (niedziela)

godz. 18.00  - „Na melodię przeszłości” - koncert etno-folkowy Patryka Walczaka z zespołem Viklinova (Sala Widowiskowa)

4 czerwca (wtorek)

- godz. 12.00 (amfiteatr przy pasażu L. Kołakowskiego za Galerią Słoneczną)

"Przeszłość..." - debata z udziałem dr. Adriana Ziółkowskiego, Agnieszki Kołakowskiej oraz laureatów XXXI Ogólnopolskiej Olimpiady Filozoficznej

- wręczenie Nagrody im. Leszka Kołakowskiego i Gminy Miasta Radomia

- "Żona Lota, czyli uroku przeszłości" - spektakl na podst. tekstu L. Kołakowskiego w wyk. Teatru z II LO im. M. Konopnickiej, reż. Iwona Pawlak i Ewa Pawłowska-Wróbel

- godz. 18.00 - „Prześniona rewolucja?” - spotkanie autorskie z prof. Andrzejem Lederem (Sala Kameralna „Resursy”)

Wydarzenia towarzyszące:

28 maja (wtorek)

- godz. 18.00 - „Miejsce i Krzyż Straceń Powstańców Styczniowych w Radomiu” - promocja książki Pawła Putona i spotkanie z autorem (Sala Kameralna „Resursy)

31 maja (piątek)

- godz. 12.00 - „Aktualność filozofii indyjskiej” - wykład otwarty prof. Krzysztofa Kosiora (Aula VI LO im. J. Kochanowskiego, ul. Kilińskiego 25)

źrodło: OKiSZ Resursa
Tags