Ople, suzuki, kia dla policji

15 stycznia 2008
101 nowych samochodów otrzyma mazowiecka policja w tym roku. Dwa to pojazdy przystosowane  do przewozu więźniów. Pierwsze auta już trafiły do KWP przy ul. 11 Listopada.  Auta mają wideorejestratory

Nowe radiowozy to auta różnych marek, m.in. renault megane, kia, opel vectra, suzuki grand vitara, toyota hilux. Część z nich wyposażona jest w wideorejestratory, mają też nową, obowiązującą w Unii Europejskiej kolorystykę - są srebrne z niebieskimi napisami. Dzięki temu są też lepiej widoczne. Nieoznakaowane mają urządzenie, dzięki któremu na tylnej szybie, w dowolnej chwili może pojawić się elektronicznie wyświetlany napis informujący, że jedzie przed nami policja.

- Samochody będą wykorzystywane przede wszystkim do patrolowania ulic i ścigania przestępców drogowch  - zapewnia zastępca komendanta KKP w Radomiu Rafał Batkowski. - Ponieważ są to różnego rodzaju pojazdy, będą mogły być wykorzystywane w różnych sytuacjach, również w odległym terenie. W więźniarce jest 18 miejsc, w tym cztery pojedyncze, w kabinach oddzielonych od pozostałych.