• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Orkiestra Grandioso wicemistrzynią Europy. Radomianie przywieźli dużo medali

1 lipca 2019

Sukcesy orkiestr dętych z regionu radomskiego. W Mistrzostwach Europy Orkiestr w Rastede (Niemcy) Grandioso została wicemistrzynią Europy w konkurencji parada marszowa, a zespół ze Zwolenia zajął trzecie miejsce.

 

20190630_173304

 

Również w konkurencji koncert Orkiestra Grandioso wystąpiła w najwyższej klasie trudności zajmując 4 miejsce z bardzo wysokim wynikiem (93 pkt./100 – złoty medal z wyróżnieniem) a w rywalizacji tamburmajorów Mistrzostw Europy najlepszą okazała się Julia Rogala z Grandioso.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętych wyników, okupionych ciężką pracą całego zespołu. Przygotowaliśmy się cały rok, a ostatnie 12 dni przed mistrzostwami spędziliśmy na codziennych próbach w Radomiu oraz na warsztatach we Wrześni. Chciałbym podziękować radomskim instytucjom za udostępnianie boisk do naszych ćwiczeń, MOSiR-owi, PSP 13, PSP 6 oraz wszystkim, którzy wyrazili chęć pomocy  – mówi Dariusz Krajewski, dyrygent orkiestry. Podkreśla, że w przygotowaniach pomógł bardzo zakupiony przez Stowarzyszenie Grandioso bus do transportu instrumentów. – Podczas show wykorzystywaliśmy bardzo dużo instrumentów perkusyjnych, m.in. kotły, wibrafon, ksylofon, które należało transportować każdorazowo na różne boiska w mieście. Po raz pierwszy w tworzonym show wykorzystaliśmy flagi rozpoczynając działalność nowej sekcji – color guards –  dodaje Krajewski. Podkreśla, że bardzo by chciał zorganizować podobne mistrzostwa w Radomiu. – Zgłoszony przeze mnie do Budżetu Obywatelskiego projekt organizacji Mistrzostw Polski Orkiestr jest świetną okazją do wykorzystania potencjału dwóch zespołów z regionu radomskiego, które mają już europejską renomę – uważa dyrygent Garndioso.

Granioso uzyskała także wysokie miejsca w innych konkurencjach: przemarsz i gra w miejscu (2 miejsce i złoty medal), show – musztra paradna (5 miejsce i srebrny medal), koncert (4 miejsce i złoty medal z wyróżnieniem.

W Mistrzostwach Europy Orkiestr w Rastede wzięło udział 70 zespołów z siedmiu krajów, w tym także z Malezji i Tajlandii. Mistrzostwa w Rastede rozgrywane są w formule open – mogą w nich brać udział także uczestnicy spoza Europy.

Mistrzem Europy została orkiestra z Niemiec. Obie polskie orkiestry uzyskały oficjalne zaproszenie do udziału w Olimpiadzie Muzycznej w Kerkrade – Holandia w 2021 roku.

kat

Fot. Materiały prasowe/ Tadeusz Krzyczkowski

Tags

Dodaj komentarz