Ortopedia w szpitalu na Józefowie. W konkursie ofert odpowiedziało 12 lekarzy

4 kwietnia 2022

Trudna sytuacja kadrowa na oddziale ortopedycznym szpitala na Józefowie wydaje się opanowana. Część lekarzy, którzy złożyli wypowiedzenia, wycofała je, MSS planuje również podpisać kontrakty z nowymi specjalistami.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Przypomnijmy: na początku marca 12 ortopedów zatrudnionych w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym złożyło wypowiedzenia z pracy bez podania przyczyny. Wówczas na oddziale pozostał kierownik oddziału i czterech rezydentów, a chcących odejść z pracy obowiązywał miesięczny okres wypowiedzenia, czyli do końca marca.

- Wprawdzie nie wszyscy lekarze ortopedzi wycofali wypowiedzenia z pracy, jednak ta sytuacja nie wpływa negatywnie na funkcjonowanie oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej - zapewnia Karolina Gajewska, rzeczniczka szpitala nas Józefowie.

Szpital rozpisał bowiem konkurs ofert na udzielenie świadczeń zdrowotnych z zakresu chirurgii urazowo-ortopedycznej. - Cieszył się on zainteresowaniem wśród lekarzy. Wpłynęło 12 ofert. Po ich analizie zostaną podpisane stosowne umowy - wyjaśnia rzeczniczka.

Na ortopedii jest 60 łóżek dla pacjentów. Rocznie wykonywanych jest na nim ponad 2 tys. zabiegów.

bdb

Tags