• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Oscary 2020: do kogo trafią statuetki?

29 stycznia 2020

Wielkimi krokami zbliża się 92. ceremonia wręczenia najbardziej prestiżowych nagród w Hollywood – mowa oczywiście o Oscarach 2020! Nie sposób przejść obok tego wydarzenia obojętnie, szczególnie że w tym roku przed szansą na tę prestiżową nagrodę stoi nasz rodzimy obraz „Boże Ciało” w reżyserii Jana Komasy. Jakie mamy szanse na zwycięstwo? Czego spodziewać się w głównej kategorii? O tym w poniższym artykule!

    Oscary 2020: wszystko, co trzeba wiedzieć Na początek z myślą o wszystkich, którzy nie zdążyli jeszcze zorientować się w temacie Oscarów 2020, przygotowaliśmy pakiet najważniejszych informacji. FAKT #1: data i miejsce Tegoroczna gala wręczenia Oscarów będzie już 92. z rzędu – statuetki wręczane są nieprzerwanie od 1927 roku. Nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy filmowej zostaną przyznane w nocy 9 lutego 2020 w Dolby Theatre w Hollywood. FAKT #2: Polska po Oscara 92. ceremonia jest tą szczególną, ponieważ kolejny raz w historii możemy trzymać kciuki za polską produkcję. Decyzją przeszło 6 000 członków Akademii wśród 5 wyróżnionych nominacją filmów znalazł się film „Boże Ciało” w reżyserii Jana Komasy. FAKT #3: Netflix atakuje Netflix nie odpuszcza i znowu atakuje główną kategorię – Najlepszy Film.  Warto wiedzieć, że wokół jego kandydatury rodzi się sporo kontrowersji. Netflix jest odrębną platformą, rządzącą się własnymi prawami, posiadającą inny model biznesowy i w tym miejscu pojawia się pytanie czy powinien konkurować z Hollywood w tym samym konkursie. Ostatnio wszystkim jasno wyrażającym niezadowolenie wobec tego pomysłu przewodniczy Steven Spielberg.  
Modern Top View Macbook Pro Mockup by Anthony Boyd Graphics

Źródło: materiały własne Totolotek Zakłady Bukmacherskie

  Kto zgarnie Oscara w tym roku? [TYPY wg zakładów bukmacherskich] Przejdźmy do odpowiedzi na kluczowe w kwestii Oscarów pytanie, które brzmi: kto wygra? Nagrody zostaną przyznane w 24 kategoriach, jednak my skupimy się dziś na tych wywołujących największe zainteresowanie. Nie oszukujmy się – na pierwszy rzut oka Oscary to trudny temat do obstawiania. Ile to już razy słyszało się głosy na temat zwycięzców, ile to razy ktoś dałby sobie rękę uciąć za danego kandydata, a Akademia miała swoje – odmienne – zdanie. Trzeba przyznać, że jest to ciężki orzech do zgryzienia, jednak nie ma rzeczy niemożliwych. Akademia kieruje się określonymi wartościami, docenia konkretne zagrania reżyserskie, a więc dogłębnie analizując jej poprzednie werdykty można sformułować pewne wnioski. Te natomiast pozwalają na skuteczne przewidywania kolejnych zwycięzców. Kto jest ekspertem w dziedzinie zbierania danych, analizowania i na ich podstawie formułowania wniosków? Rzecz jasna bukmacherzy. Odzwierciedleniem takich wniosków są kursy wystawiane przy filmach (zdziwiony? Tak, Oscary można obstawiać w zakładach bukmacherskich!) – im niższy, tym większa szansa, że dany obraz zwycięży w swojej kategorii. Korzystając więc z wiedzy ekspertów zakładów bukmacherskich spróbujmy wytypować zwycięzców Oscarów 2020. Na potrzeby artykułu skorzystaliśmy z oferty Totolotka – najstarszego polskiego bukmachera, którego zapewne kojarzy każdy (nie kojarzysz? Sprawdź, klikając TUTAJ) Najlepszy Film Gdybyśmy zapytali bukmachera o przewidywania w głównej kategorii i poprosili o wskazanie 3 faworytów, jego odpowiedź byłaby następująca: ·        1917 (reż. Sam Mendes) ·        Parasite (reż. Joon-ho Bong) ·        Pewnego razu w… Hollywood (reż. Quentin Tarantino) Zacznijmy może od wyeliminowania jednej z pozycji, bo widząc takie zestawienie nasuwa się to w pierwszej kolejności. Mimo wytypowania przez bukmachera koreańskiego obrazu na drugim miejscu, naszym zdaniem jest to kandydat do odstrzału. Dlaczego? Nie bez powodu mamy kategorię Najlepszy Film Międzynarodowy, która wyróżnia produkcje nieanglojęzyczne (tak jak sama nazwa kategorii mówiła jeszcze do zeszłego roku, kiedy to nazywała się Najlepszy Film Nieanglojęzyczny). W chwili, gdy jeden film, którego oryginalny język nie jest językiem angielskim, nominowany był w obu kategoriach – Najlepszy Film i Najlepszy Film Międzynarodowy, nagrodę zdobywał właśnie w tej drugiej. Nie zapominajmy, że Oscary są prestiżowymi wyróżnieniami Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej i prawdopodobnie zasiadający w jury będą woleli wyróżnić swoją produkcję, a więc 1917 lub Pewnego razu w… Hollywood. Pierwsza z nich to historia dwóch młodych żołnierzy, którzy dostają rozkaz przekazać tajną wiadomość, wkraczając tym samym na teren wroga, druga zaś opowiada o losach hollywoodzkich aktorów.

Źródło: materiały własne Totolotek Zakłady Bukmacherskie

  Najlepszy Film Międzynarodowy Posłużmy się tym samym schematem, a więc zacznijmy od przyjrzenia się ofercie Totolotka. W kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy bukmacher ustawił kandydatów w następującej kolejności: ·        Parasite (reż. Joon-ho Bong) ·        Ból i blask (reż. Pedro Almodóvar) ·        Nędznicy (reż. Ladj Ly) Oferta ta potwierdza nasze przypuszczenia w kwestii szans Parasite w kategorii Najlepszy Film, gdzie obrazowi przypisano kurs 3.50, natomiast w kategorii przeznaczonej dla filmów międzynarodowych przelicznik mamy już na poziomie 1.01. Co to znaczy? Można powiedzieć, że film w reżyserii Joon-ho Bonga ma praktycznie Oscara w kieszeni, jednak nie w tej głównej kategorii. Parasite to z kolei historia historia Ki-woo, który zostaje zatrudniony przez zamożne małżeństwo w roli korepetytora ich córki. Mężczyzna postanawia skorzystać z okazji i zapewnić pracę pozostałym członkom swojej rodziny. Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy Druga kategoria, w której wydaje się, że werdykt Akademii jest łatwy do przewidzenia. Czy tak będzie? Czas pokaże, jednak niekwestionowanym faworytem w wyścigu po statuetkę dla Najlepszego Aktora Pierwszoplanowego jest Joaquin Phoenix, dzięki roli w filmie Joker. Wciela się tam w tytułowego bohatera Jokera – upadłego komika, zepchniętego na społeczny margines, stopniowo popadającego w obłęd i przechodzącego przemianę z nieszczęśliwego człowieka w seryjnego mordercę. Cóż, my nie widzimy innego rozwiązania niż nagrodzenie Phoenixa za tak fenomenalną grę aktorską, jak zaprezentował we wspomnianym filmie. Podsumowanie Zwycięzców Oscarów 2020 w poszczególnych kategoriach przewidujemy następujących: Najlepszy Film: 1917 Najlepszy Film Międzynarodowy: Parasite Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy: Joaquin Phoenix Typy opieramy o opinie ekspertów zakładów bukmacherskich Totolotek. Dlaczego? Oferta bukmacherska jest efektem analizy danych statystycznych, trendów, dlatego stanowi cenną wskazówkę podczas przewidywania określonych zdarzeń. Warto wiedzieć, że w ofercie bukmachera Totolotek znajdziemy nie tylko sport, ale i inne zakłady – między innymi ze świata kultury czy polityki. Czy przewidywania Totolotka pokryją się z rzeczywistością? O tym przekonamy się już 10 lutego! Zakłady bukmacherskie to rozrywka wiążąca się z zagrożeniem uzależnienia. Udział w grze mogą brać wyłącznie osoby pełnoletnie. W Polsce można obstawiać wyłącznie u legalnych bukmacherów – należy do nich wspomniany w artykule Totolotek SA (zezwolenie Ministerstwa Finansów z dnia 02.04.2019 r., na okres sześciu lat, o nr PS4.6831.8.2018). Korzystanie z oferty operatorów bez stosownego zezwolenia jest zabronione i karane. Zdj. główne: Shutterstock.com // Featureflash Photo Agency Autorka: Weronika Wojtaś – redaktorka portalu Zagranie.com, na łamach którego dzieli się z czytelnikami swoją wiedzą na temat zakładów bukmacherskich. Wielbicielka kultury - filmu, teatru, muzyki. Artykuł eksperta  
Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *