• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

„Ósemka” na trasie wariantowych kursów ominie Cerekiew

19 października 2019

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z pracami na drodze w Cerekwi od poniedziałku do piątku, od 21do 25 października, od godz. 7 do godz. 19 wariantowe kursy linii 8 będą wykonywane objazdem.

 

Objazd-Cerekiew-08

 

Następny etap zaplanowanych prac polegających na układaniu nawierzchni bitumicznej na przebudowywanej drodze będzie wiązał się z zamknięciem jej dla ruchu od skrzyżowania ze wschodnią drogą serwisową trasy ekspresowej S7 (obwodnicy Radomia) aż do granicy miasta z gminą Zakrzew (biegnącej między stacją wodociągową a cmentarzem). Roboty będą prowadzone w określonych godzinach, dlatego poza nimi autobusy miejskie będą mogły tamtędy warunkowo kursować.

Od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 19 będzie obowiązywała trasa objazdowa, przebiegająca ulicą Wolanowską w Radomiu, trasą krajową nr 12 przez Ślepowron i Sławno, a dalej zachodnią drogą serwisową trasy S7 przez Kacprowice i Zatopolice. Na trasie objazdu będą dla tych kursów obowiązywały tylko przystanki: Wolanowska / Wapienna (NŻ) 09 i 10, Wolanowska I (NŻ) 11 i 12, Kierzków 01 (tylko w stronę pętli Halinów albo Os. Wośniki) oraz Wolanowska II 13 i 14. W miejscowościach Ślepowron i Sławno autobusy linii 8 nie będą się nigdzie zatrzymywać! Nieczynne będą w tym czasie przystanki: Wapienna/ Wolanowska 02, Cerekiew/ Cmentarz 27 i 30, Cerekiew  Kościół 25 i 28, Cerekiew I (NŻ) 23 i 26.

Inwestorem przebudowy drogi przez Cerekiew, Zatopolice oraz Golędzin jest Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Radomiu.

Tags

Dodaj komentarz