Osiem obrazów Beksińskiego w Kamienicy Deskurów. Wystawę wzbogacają multimedia

17 marca 2023

W Kamienicy Deskurów w Rynku można od dziś oglądać wystawę prezentującą niezwykłą twórczość Zdzisława Beksińskiego, jednego z najciekawszych i najbardziej intrygujących współczesnych artystów. Zobaczymy również kilkadziesiąt fotografii, fotomontaży i grafik komputerowych oraz ekspozycję multimedialną, która zabiera zwiedzających w klimatyczną podróż przez twórczość artysty.

 

 

fot. Anna Wróblewska?UM Radom

 

Na wystawie przygotowanej przez Resursę Obywatelską, dzięki uprzejmości Muzeum Okręgowego w Toruniu oraz Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy jest prezentowanych osiem oryginalnych i nieznanych szerszej publiczności obrazów artysty ukazujących jego wyjątkowy i metafizyczny świat. Jest też kilkadziesiąt fotografii, fotomontaży i grafik komputerowych wraz z obszerną wystawą multimedialną „Human Condition” Beksiński Multimedia Exhibition, która zabiera zwiedzających w klimatyczną podróż przez twórczość artysty. Poprzez doświadczenia VR można odbyć drogę „do środka” obrazów Zdzisława Beksińskiego. Na wystawę został przygotowany również specjalny pokaz obrazów w 3D. Ekspozycję będzie można oglądać do 4 czerwca.

Wystawa „Beksiński w Radomiu” będzie czynna od wtorku do piątku w godz. 13 - 20 oraz w soboty i niedziele w godz. 12 - 20. Ostatnie wejście na wystawę o godz. 19.

Ceny biletów: normalny – 30 zł, ulgowy – 25 zł, grupowy – 20 zł. Bilety można nabywać online na stronie www.beksinskiwradomiu.pl. Wejściówki są dostępne również na miejscu, w Kamienicy Deskurów. 

 

 

 

Tags