Ostatni dzwonek na dowód

10 lipca 2007
Ostatni dzwonek, aby wymienić stare dowody osobiste. Wnioski można składać nawet w soboty.
Urząd Miasta apeluje, aby nie czekać do ostatniej chwili. Wnioski można skladać m.in. w USC


Wymienić dowody osobiste muszą wszyscy, którym dokument wydano przed 1 stycznia 2001 roku. 31 grudnia 2007 r. minie ostateczny termin wymiany wszystkich książeczkowych dowodów osobistych i po tym czasie dokumenty utracą swoją ważność.

Wymiana dowodów osobistych jest obowiązkiem ustawowym, na przygotowanie nowych dokumentów trzeba czekać ok. 30 dni. Teraz nie ma praktycznie w urzędzie kolejek; na złożenie wniosku o wymianę dokumentu czeka się najwyżej 15 minut. Zdarza się, że w punktach obsługi mieszkańców jest wogóle pusto. Jak przestrzega wydział spraw obywatelskich Urzędu Miasta, pod koniec roku czas ten wydłuży się do kilku godzin, a na nowy dokument trzeba będzie czekać nawet ponad trzy miesiące.

Wnioski można składać w dwóch miejscach – w UM przy ul. Kilińskiego 30 oraz w budynku USC przy ul. Moniuszki 9. Od najbliższej soboty urząd będzie przyjmować petentów także w każdą sobotę. - Radomianie mogą przychodzić od 9 do 14 do biura obsługi mieszkańca przy ul. Kilińskiego 30, do  pokoju nr 19 na parterze – informuje rczniczka magistratu Katarzyna Piechota.

Opłatę za wydanie dowodu osobistego należy uiścić na konto Urzędu Miasta: Urząd Miejski w Radomiu – Wydział Księgowości PEKAO S.A. II Oddział w Radomiu, 23124032591111000029892347.

Nowy dowód osobisty będzie można odebrać w referacie dowodów osobistych przy ul. Moniuszki 9 pok. nr 1.