Ostatnie dni na oglądanie wystawy „Beksiński w Radomiu”. Będą też inne wydarzenia

2 czerwca 2023

Dobiega końca prezentowana w Kamienicy Deskurów wystawa „Beksiński w Radomiu”. Dzisiaj, 2 czerwca, Resursa Obywatelska zaprasza na wydarzenia finisażowe wokół ekspozycji. Będzie można zobaczyć rzadko prezentowany dokument ukazujący codzienne życie rodziny Beksińskich oraz usłyszeć fragmenty ostatniej audycji Tomka Beksińskiego z cyklu „Trójka pod Księżycem”.

 

fot. Materiały prasowe/Resursa Obywatelska

 

Na godz. 18.00 zaplanowano projekcję filmu „Z wnętrza. Prolog”. W Resursie przy ul. Malczewskiego 16 będzie można zobaczyć unikatowy film, ukazujący archiwalne materiały zarejestrowane kamerą VHS przez samego Zdzisława Beksińskiego. Artysta nagrywał głównie żonę i syna oraz gości odwiedzających jego mieszkanie na warszawskim Mokotowie. Dokument pokazuje świat widziany oczami artysty. Będzie to kameralny pokaz. Liczba miejsc ograniczona. Bilety w cenie 10 zł dostępne online oraz w kasie Resursy.

Z kolei o godz. 19 już w Kamienicy Deskurów odbędzie się ostatnie zwiedzanie wystawy „Beksiński w Radomiu” z towarzyszeniem fragmentów audycji Tomka Beksińskiego. Muzyczne akcenty wybrane przez Tomasza Beksińskiego będą wybrzmiewać w przestrzeni ekspozycji, korespondując z prezentowanymi przez Resursę dziełami. Wstęp: w cenie biletu na wystawę. Wejściówki dostępne wyłącznie na miejscu w Kamienicy Deskurów bezpośrednio przed wydarzeniem. Uwaga, fragmenty audycji potrwają około 50 minut.

Ostatnia szansa, żeby zobaczyć wystawę nadarzy się w sobotę i niedzielę, wtedy ekspozycja będzie czynna w godz. 12-20. Ostatni zwiedzający wpuszczani są na godzinę przed zamknięciem muzeum.

Tags