Oszuści od kredytów hipotecznych

22 lipca 2007
Mieli sposób na zarobienie pieniędzy: załatwiali kredyty hipoteczne, do udzielania których... nigdy nie dochodziło. Teraz „spowiadają” się przed policją.

 - Od pewnego czasu policjanci z sekcji kryminalnej radomskiej KMP  sprawdzali informacje, z których wynikało, że poprzez ogłoszenia w lokalnej prasie ktoś obiecywał szybkie załatwienie kredytów hipotecznych. Za pośrednictwo od potencjalnych kredytobiorców pobierano 300-złotową prowizję. Oczywiście do udzielania kredytów nigdy nie dochodziło – relacjonuje rzecznik radomskiej policji Rafał Jeżak.

11 lipca „kryminalni’ zatrzymali w Radomiu dwoje mieszkańców Świdnika (20- i 22-letniego), którzy przyjechali, by pobrać opłatę za załatwienie kredytu. Tego samego dnia policjanci ustalili pomysłodawcę całego procederu, którym okazał się 26-letni mieszkaniec Lublina, którego również zatrzymano. - Trzeba podkreślić, że do zatrzymania doszło, mimo że policjanci znali tylko wcześniej imię mężczyzny - podkresla rzecznik.

Całą trójkę osadzono do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Dwoje z nich po przesłuchaniach zwolniono, natomiast 26-latek został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Jak wynika z ustaleń  policji, oszuści mogli oszukać nawet kilkaset osób, miesszkańców województwa mazowieckiego i lubelskiego.