Pamięci policjanta, który zginął na służbie

16 października 2011
Memoriał mł .asp. Macieja Walaszczyka, policjanta, który zginął na służbie chroniąc bezpieczeństwo ludzi i porządek publiczny, odbył się w Kozienicach.


 

Osłonięto tablicę pamiątkową 
Memoriał rozpoczęła się od uroczystego odsłonięcia wmurowanej w holu gmachu Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach tablicy upamiętniającej tragiczną śmierć funkcjonariusza.

Potem odbył się happening "Nasze bezpieczeństwo". Uczestnicy mogli wziąć udział w konkursach o bezpieczeństwie, obejrzeć projekcję filmów o  bezpieczeństwie w ruchu drogowym, bezpiecznych zachowaniach, sposobach unikania zagrożeń. Funkcjonariusze z komend wojewódzkiej i powiatowej przekonywali  również rowerzystów do noszenia elementów odblaskowych.

Spotkanie z antyterrorystami - Kilkadziesiąt osób ubranych w kamizelki odblaskowe,  zgromadził także rajd rowerowy. Miłośnicy dwóch kółek mogli sprawdzić się na dystansie 20 kilometrów. Na terenie kozienickiego Ogródka Jordanowskiego odbyły się pokazy tresury psów służbowych, pokaz musztry paradnej Orkiestry Reprezentacyjnej Policji, prezentacja wyposażenia sekcji antyterrorystycznej KWP w Radomiu oraz laboratorium kryminalistycznego mazowieckiej komendy. Gościem specjalnym był także Rafał Kopacz, którego można oglądać w serialu "W11" - wylicza Rafał Jeżak z zespołu prasowego KWP w Radomiu.

Odbył się pokaz ratownictwa W czasie happeningu odbył się również finał konkursu piosenki hip-hopowej dla szkól podstawowych i gimnazjalnych o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na zakończenie goście zobaczyli pokaz ratownictwa drogowego.

(kat)

Fot.: KWP w Radomiu