• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Pandemiczna edycja Ogólnopolskiego Turniej Śpiewających Poezję

8 maja 2020

Łaźnia zaprasza na koncerty w ramach 27. Ogólnopolskiego Turniej Śpiewających Poezję. Będzie to edycja wyjątkowa…, pandemiczna. Usłyszymy Piotra Dąbrówkę i Angelikę Balcerek. Wokalistka zaśpiewa m.in. piosenki Osieckiej, Młynarskiego i Satanowskiego.

 

Piotr Dąbrówka

Piotr Dąbrówka

 

– Maj to czas kiedy Łaźnia żyje poezją i muzyką. Od 27 lat nieprzerwanie zapraszaliśmy radomian do poznawania walorów artystycznych piosenki i poezji śpiewanej. W tym roku koronawirus zmienił tylko jedno, nie możemy gościć Was w progach Łaźni, ale Łaźnia zagości u Was w domu, a to za sprawą dwóch niezwykłych koncertów w ramach Turnieju, które będą emitowane online poprzez kanał Łaźni na You Tube – zachęca Beata Drozdowska, dyrektorka Łaźni.

Dzisiaj, 8 maja, o godz. 18 z koncertem „Festiwalowo” wystąpi Piotr Dąbrówka. Artysta obdarzony charyzmą o bardzo męskiej barwie głosu autor tekstów, gitarzysta i kompozytor. Repertuar koncertu to kompozycje do poezji m. in.: Jonasza Kofty, Stanisława Grochowiaka, Marka Tercza, Tadeusza Nowaka, Mariana Piechala, Jacka Kaczmarskiego, Bolesława Leśmiana, oraz autorskie utwory. Odważne interpretacje poezji, ekspresja wokalisty na długo zapadają w pamięć słuchacza.
Piotr Dąbrówka to laureat licznych festiwali poezji śpiewanej i piosenki literackiej.

W sobotę, 9 maja, o godz. 18 usłyszymy Angelikę Balcerek, której na gitarze towarzyszyć będzie Bartek Czubak. Podczas koncertu „Spotkajmy się” usłyszymy zarówno najbardziej znane, jak i mniej popularne kompozycje z gatunku poezji śpiewanej, w nietuzinkowych i wyjątkowych aranżacjach.
W programie pojawią się między innymi utwory Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego czy Jerzego Satanowskiego.

Koncerty pod tym adresem

 

Dodaj komentarz