Parkometry czekają w strefie

14 grudnia 2007

W centrum Radomia pojawiły się już parkometry. Będą potrzebne od 2 stycznia 2008r., kiedy zacznie obowiązywać strefa ograniczonego postoju. W jej obrębie za pozostawienie samochodu trzeba będzie zapłacić. Parkometry prawie gotowe

 Strefa obejmie pasy drogowe ulic znajdujących się w centrum miasta m.in.: Żeromskiego, Sienkiewicza, Moniuszki, Wałową, Lekarską, cześć Struga i 25 Czerwca, Pl. Konstytucji. Nie będzie dotyczyła np. podwórek, placyków między budynkami czy prywatnych działek. Tam można pozostawiać samochody bez płacenia. W obręb strefy nie wejdą takaże płatne parkingi już dziś funkcjonujące, a więc na zapleczu Urzędu Miejskiego, pod dworcem PKP, przy ul. Lekarskiej.

Strefa będzie obowiązywać od poniedziałku do piątku w godz. 8-17. 15 minut postoju będzie kosztować 50 gr, 30 minut – 1 zł. Na wyłączność będzie można wykupić „kopertę” za 500 zł miesięcznie, opłata abonamentowa za parkowanie dla mieszkańca strefy wyniesie 30 zł miesięcznie. Bezpłatnie parkować będą na wyznaczonych miejscach postojowych pojazdy należące m.in. do pogotowia ratunkowego, policji, służb miejskich, niepełnosporawnych posiadających stosowne uprawnienia.

Opłaty za parkownie będą pobierane następująco: - zryczałtowana z góry za trzy miesiące, abonamentowa – przy wydawaniu abonamentu, jednorazowa – poprzez sprzedaż biletów konrolnych w parkometrach. Na biletach tych przy rozpoczęciu parkowania zostanie jednoznacznie określony czas parkowania.

Strefą będzie zarządzać Biuro Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego, które będzie miało swą siedzibę w Radomiu przy ul. Traugutta 27/3 (wejście od podwórka, I piętro, lok. 3) i będzie czynne od poniedziałku do piątku od godz. 8 do17,  tel. (0 48) 363 30 40.