Pejzaże Krzysztofa Maczyńskiego. Na wystawę zaprasza Galeria Sztuki Łaźni

5 lutego 2021

Łaźnia zaprasza dzisiaj, 5 lutego o godz. 18 na wernisaż wystawy do Galerii Sztuki (ul. Traugutta 31/33) na wystawę Krzysztofa Mańczyńskiego „Moje pejzaże”, a o godz.19 na prezentację ekspozycji online na kanale YouTube oraz na Facebooku.

 

 

Krzysztof Mańczyński to artysta malarz i rzeźbiarz urodzony w 1940 roku w Radomiu. W 1968 roku ukończył Wydział Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom uzyskał w Pracowni Ilustracji Książkowej pod opieką prof. Jana Marcina Szancera.

W swoim dorobku twórczym ma kilkadziesiąt wystaw indywidualnych, brał też udział w ponad 150 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jest laureatem wielu nagród na konkursach i wystawach plastycznych. Jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych oraz kolekcjach w kraju i za granicą. Na jego obrazach często pojawia się Radom, ale nie brakuje i pejzaży bieszczadzkich, czy widoków z zagranicznych podróży. Pasją artysty są także krzyże z drewna.

Na wystawie prezentuje pejzaże inspirowane jego ukochanymi Bieszczadami, począwszy od 1979 po ostanie prace z roku 2020. Wystawa składa się z dwóch ekspozycji: pierwsza zbiór prac malarskich, druga to pejzaże wykonane w technice pasteli.

Tags