„Piątką” na lotnisko

7 lutego 2007

„Czternastka” dłuższą trasą „jedynka” i „piątka” – do innych pętli. Już niebawem tymi autobusami będziemy jeździć nieco inaczej. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji planuje wprowadzić korekty na trasach kilku linii.

Czy pasażerowie będą zadowoleni? - Chodzi o to, by mieszkańcy Dzierzkowa mieli lepszą komunikację  - podkreśla Bogusław Kacprzak z działu przewozów pasażerskich MZDiK. -  Dlatego cześć autobusów linii nr 14 będzie jeździć nieco dłuższą trasą - z Dzierzkowa do pętli na Sadkowie - lotnisku ulicami Długojowską, Puławską, Kochanowskiego i Lubelską. Natomiast nie będzie zmian na trasie z Południa do ul. Długojowskiej. 

MZDiK chce także wprowadzić korekty końcowych odcinków trasy linii 1 i 5. "Jedynka" nadal jeździłaby bez zmian z Południa do skrzyżowania ulic Żeromskiego i Zbrowskiego, a stamtąd - Zbrowskiego i Struga na Gołębiów (wspólna pętla linii 1 i 9), zaś "piątka" od Pruszakowa również do tego samego skrzyżowania, a potem Lubelską do pętli na Sadkowie - lotnisku (wspólna pętla 5 i 14).

- Dzięki temu rejon lotniska, ul. Lubelskiej i przyległych otrzymałby bezpośrednie połączenie ulicami Kochanowskiego, Długojowską, Słowackiego - gdzie znajdują się m.in. szkoły, przychodnia zdrowia - z dworcem PKP i PKS - tłumaczy Bogusław Kacprzak. - Z kolei skorygowane trasy linii nr 5 i 14 zapewniłyby pasażerom z Sadkowa i Dzierzkowa wiele nowych bezpośrednich połączeń. Tak jak do tej pory mogliby oni także korzystać z ogromnej większości połączeń, które zapewnia linia nr 1. Radomianie z Gołębiowa i Południa uzyskają bezpośrednie połączenie, o jakie wnioskowali od wielu lat.

Autobusy jeździłyby nowymi trasami od połowy marca.