„Piątką”, „ósemką” (i nie tylko) dalej

10 kwietnia 2007
Pasażerom z ościennych gmin łatwiej będzie dojechać do Radomia. Trasy linii autobusowych nr 5, 8, 14 i 26 zostaną wydłużone. Pojedziemy dalej


To efekt porozumień pomiędzy prezydentem Radomia a zainteresowanymi samorządami -  wyjaśnia zastępca dyrektora w MZDiK Marek Michałek.

Piątka” będzie dojeżdżać do Młodocina – będzie to sześć kursów w każdym szczycie. Również trasa „ósemki” zostanie wydłużona o odcinek od Cerekwi do Zatpolic. - Planowane są też zmiany na trasie „14”; jej przebieg na wybranych kursach będzie przebiegał od ul. Lubelskiej i Chorzowskiej przez Natolin do Sadkowa. - Dzięki temu poprawi się również obsługa pasażerów rejonie Chorzowskiej I Wrocławskiej – przekonuje dyr. Michałek.

Zmiany obejmą też linię 26; w tym przypadku tylko połowa kursów będzie kończyć się w Myśliszewicach. – Pozostałe – wcześniej – w granicach administracyjnych miasta - dodaje M. Michałek. Korekty tras są przewidziane na koniec kwietnia i maja, bowiem gminy (Kowala, Zakrzew, Jedlnia Letn.) muszą zapewnić miejsca do zawracania autobusów – albo je wybudować, albo poprawić. Na wszystkich wymienionych liniach będą obowiązywać te same - co na liniach w obrębie Radomia – ceny biletów, a pasażerowie będą mieli te same uprawnienia do ulg.