• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Pięć korzyści ze stosowania depilatora laserowego

24 października 2020

Jak skutecznie usunąć niechciane włoski z pach, okolic bikini, łydek czy ramion? Mimo że metod depilacji jest wiele, obecnie jedną z najpopularniejszych jest ta z wykorzystaniem lasera. Wynika to m.in. z tego, że można bezpiecznie przeprowadzić ją w domu, należy jedynie kupić odpowiedni sprzęt. Jakie są najważniejsze korzyści ze stosowania depilatora laserowego?

   

Poczucie pewności

Osoby, które używają depilatora laserowego przekonują, że dzięki niemu czują się pewniej w każdej sytuacji. Ponieważ urządzenie pozwala na długo pozbyć się niechcianego owłosienia, nie trzeba zastanawiać się, czy odsłonięta część ciała na pewno jest gładka. Tym samym możemy zdecydować się np. na spontaniczne wyjście ze znajomymi na basen, bez potrzeby tracenia cennego czasu na odpowiednie przygotowanie się. W dowolnym momencie można również założyć zwiewne ubranie odsłaniające nogi, pachy czy ramiona, ciemne i długie włoski nie są już problemem.

Brak potrzeby odwiedzania salonu kosmetycznego

Co prawda depilacja laserowa w salonie jest komfortowym rozwiązaniem, ale wymaga to wyjścia z domu. Może to być nieco kłopotliwe, zwłaszcza dla osób mieszkających w małych  miejscowościach czy tych bardzo zapracowanych. Zakup własnego depilatora laserowego jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ można go użyć w dowolnym momencie, gdy znajdziemy chwilę dla siebie. Choć nie jest to tani sprzęt, to koszt jego zakupu zwykle okazuje się mniejszy niż wydatek związany z regularnym odwiedzaniem salonu kosmetycznego. Jak wybrać właściwe urządzenie? Tutaj znajdują się wskazówki, czym wyróżnia się najlepszy depilator laserowy.

Możliwość depilacji dowolnej części ciała

Za pomocą depilatora laserowego można pozbyć się włosków tak naprawdę z dowolnej części ciała. Mogą to być: Łydki, przedramiona, pachy, okolice bikini, a nawet plecy czy twarz. Co więcej, tego typu sprzęt dobrze sprawdza się nie tylko w przypadku kobiet, ale i mężczyzn. Zwykle w zestawie znajduje się kilka wymiennych nasadek pozwalających na bezpieczną i komfortową depilację wybranej partii ciała. Ponadto depilatory laserowe przeważnie pozwalają na regulację siły emitowanej wiązki, niektóre są wyposażone również w czujnik kolorytu skóry.

Długotrwałe efekty

Depilacja laserowa, jeśli zostanie przeprowadzona prawidłowo, gwarantuje długotrwałe efekty. Emitowana przez depilator wiązka dociera w głąb skóry, łączy się z melaniną, a następnie pod wpływem temperatury niszczy cebulki włosków, dlatego nie odrastają. Aby uzyskać oczekiwane rezultaty, zabieg trzeba powtórzyć kilka razy, ale mając własny sprzęt, nie powinno to być kłopotliwe.

Brak bólu

Używanie zwykłego depilatora wielu osobom kojarzy się z bólem. Także inne metody usuwania włosków nie są do końca komfortowe, gdyż kremy do depilacji mają nieprzyjemny zapach, a stosowanie jednorazowych maszynek nierzadko przyczynia się do podrażnienia skóry i wrastania włosków. Za sprawą depilatora laserowego można pozbyć się niechcianych włosków i cieszyć się gładkim ciałem. Oczywiście bardziej wrażliwe osoby mogą odczuwać podczas zabiegu lekki dyskomfort (mrowienie lub szczypanie), ale jest on krótkotrwały. Po użyciu depilatora laserowego skóra często jest zaczerwieniona, ale objaw ten przeważnie znika już po kilku godzinach, więc nie jest to powód do zmartwień.

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *