• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Pięciolecie zespołu JAZZinDUO. Łaźnia zaprasza na koncert w internecie

4 grudnia 2020

Łaźnia zaprasza dzisiaj, 4 grudnia o godz. 20 na koncert online na kanale YouTube oraz Fasebooku. Z okazji piątej rocznicy istnienia wystąpi JAZZinDUO, czyli Magdalena Buka-Boduła i Bartek Czubak oraz ich goście.

 

 

JAZZinDUO to jazz w akustycznym wydaniu. Głosem czaruje radomska wokalistka Magdalena Buka- Boduła, idealnie odnajdująca się w nowoorleańskich klimatach, zafascynowana postacią Elli Fitzgerald. Na gitarze akompaniuje jej bardzo zdolny radomski gitarzysta Bartek Czubak - pasjonat jazzu, fusion oraz muzyki improwizowanej.

JAZZinDUO powstało jesienią 2015 r. Gra głównie muzykę jazzową, ale wykonuje też utwory z pogranicza, np. jazzowo popowe, zahaczające też o blues czy soul. Magda i Bartek współpracują z Big Bandem Mundana oraz innymi ogólnopolskimi projektami muzycznymi. JAZZinDUO w lipcu 2016 roku nagrało pierwszy teledysk do własnej wersji utworu Andrzeja Zauchy "Byłaś serca biciem" w pięknych wnętrzach radomskiej Łaźni. W 2016 roku duet wziął udział w XV Radomskim Festiwalu Jazzowym. W 2017 roku wśród koncertów znalazł się koncert charytatywny, w którym muzycy poprzedzili występ Grażyny Łobaszewskiej z zespołem Ajagore. W październiku 2019 grupa odbyła minitrasę koncertową po Czechach na zaproszenie tamtejszej Agencji Koncertowej. A na Boże Narodzenie ubiegłego roku został nagrany świąteczny szlagier "Baby it's cold outside" z Wiktorią Guzy.

Magdalena Boduła statystuje (śpiewa oraz tańczy) w spektaklach na scenie Teatru Powszechnego. Na co dzień zaś pracuje w nim jako inspicjentka. Ma na koncie wiele wygranych konkursów, w tym w 2011 roku nagrodę Muzycznych Kazików. Bartek Czubak w 2016 roku wraz z zespołem zdobył radomską nagrodę w Muzycznych Kazikach. Również w 2016 dostał wyróżnienie w konkursie gitarowym Solo Życia, a rok później zwyciężył.

W programie koncertu ulubione standardy jazzowe duetu w nietuzinkowych aranżacjach.

Wraz z duetem wystąpią goście: Iwona Skwarek – wokalistka oraz pedagog, Angelika Balcerek –studentka prawa, wokalistka, Michał Trzpioła - gitarzysta, wszechstronny muzyk, Wojciech Gadaszewski – informatyk, absolwent kierunku jazz i muzyka estradowa na wydziale artystycznym UMCS w lublinie.

Wydarzenie przed kamerami, bez udziału publiczności: ul. Żeromskiego 56.

Fot. Materiały prasowe/Łaźnia

 

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *